26. Ennstal Classic: Výlet do minulosti s Merzariem, Stuckem, Audettem a Bellem

Třídenní rallye veteránů štýrským údolím Ennstal a pohořím Tauern byla i při svém 26. vydání přeplněná superlativy. Vedle 250 účastněných vozů a posádek rallye vyrovnanosti (letos ji vyhráli Alexander a Florian Deopito na Volvu 122S z roku 1958), z nichž byl každý exponát klenotem sama o sobě, uspořádal bývalý přední rakouský korespondent F1 Helmut Zwickl se svým týmem i (dnes již klasickou) Grand Prix von Gröbming ulicemi městečka nedaleko známého Schladmingu.

Snad žádný rakouský průmyslník nebo manažer si již nemůže dovolit, aby při tomto podniku chyběl. Vedle bossů velkých koncernů se letos do spartánských kokpitů veteránů opět vtěsnali i přední zástupci kultury a především osobnosti motorsportu. Ennstal Classic se letos poprvé zúčastnili legendární pilot Ferrari a Alfy Romeo Arturo Merzario a syn velkého Jacka, vývalý pilot F1 a vítěz Le Mans, David Brabham.

Mimo nich si start nenechali ujít „zkušenější“ velká jména tohoto podniku jako bývalý manažer McLarenu Jo Ramirez, vedoucí Lancie a Ferrari Daniele Audetto, ex-pilot F1 a vítěz Le Mans Hans Joachim Stuck, tovární pilot Ferrari a Porsche Derek Bell, rakouský evergreen Dieter Quester, motorový čaroděj Mario Illien nebo vnuk velkého Ferdinanda Porscheho, Dr. Wolfgang Porsche.

Pojďte s sebou na malý výběr dojmů Romana Klemma ze setkání „přátel opravdového motorsportu“, jehož návštěvu lze i každému fandovi z Čech vřele doporučit!

Text a foto: Roman Klemm

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *