Alessio Lorandi bodoval i se zlomenou klíční kostí, získal hodně sebedůvěry

Alessio Lorandi letos přestoupil do týmu Trident, a hodně si od sezony sliboval. Ovšem při úvodním víkendu v Barceloně skončil bez jediného bodu. V červnu si navíc při tréninku na motokáře zlomil klíční kost a musel se podrobit operaci. A to jen tři týdny před závodním víkendem ve Francii. I přes zdravotní potíže se mu návrat povedl parádně a z obou závodů minulý týden ve Francii si přivezl velkou porci bodů.

V Barceloně jsi neměl zrovna povedený start do sezony, co se stalo?
Stalo se to sérií různých událostí, a také jsme neměli potřebnou rychlost. V kvalifikaci jsme se jako tým trápili a pak se pro mě situace v závodech neodvíjela dobře. V prvním závodě jsem trochu ztratil na startu a dostal jsem se do kontaktu s jiným pilotem, když jsem bojoval o osmou pozici. Ve druhém závodě jsem na tom byl docela dobře a potom jsem měl malý kontakt, který mi způsobil defekt, a to mi zničilo závod.

Minulý týden ve Francii jsi naopak bral hodně bodů, a to krátce po tvém zranění. Jak jsi s víkendem spokojený?
Ano, byl jsem spokojený, protože jsem jezdil se zlomenou klíční kostí. Ten víkend mi dal hodně sebedůvěry v sebe sama. Nyní vím, že mohu zvládnout cokoli a určitě si budu dávat vyšší a vyšší cíle, co se týče dosahování bodů.

Můžeš nám říci, jak probíhala tvá rekonvalescence?
Bylo to náročné. Prvních pět nebo šest dní jsem byl v nemocnici, to bylo hodně obtížné. Byl jsem deprimovaný, nemohl jsem se hýbat, takže jsem nemohl dělat vůbec nic, bylo to velmi únavné. Musel jsem brát hodně léků, hodně injekcí, což bylo bolestivé. Kvůli bandáži jsem se nemohl ani týden sprchovat, to byl také nároční moment. A obtížnž byl pak i celý proces rehabilitace. Musel jsem nově vybudovat svalstvo na pravém rameni, které bylo týden po operaci zcela oslabené. Ale ať to však bylo jakkoliv těžké, ve svém nitru jsem stále bojoval. Pak jsem přišel na Paul Ricard a nadále jsem dělal cviky, které mi pomáhali jezdit. A pak jsem získal nějaké body.

Co si myslíš o Red Bull Ringu?
Mám tuto trať rád. Uvidíme, jak to dopadne, ale skutečně se mi tato trať líbí.

Letos ART zatím nedominuje jako loni. Nedokázal zvítězit v kvalifikaci a ve Francii taky vyhrál jen se štěstím. Myslí, že je mu startovní pole letos blíž?
Nevím. Pokud se nad tím zamyslíme, ART vyhrál už tři ze čtyř závodů. Takže jsou stále tam, kde byly. Jsou nejlepší značka, ale doufejme, že od teď budeme moci více tlačit a získáme hodně bodů.

-Šárka Chomiaková-

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *