Anthoine Hubert: Stále je před námi hodně práce

Polovina sezóny série GP3 je za námi. Na čele šampionátu se drží pilot stále ART Anthoine Hubert. Ten vede již od úvodního víkendu v Barceloně, jen v Rakousku ho na chvíli v čele vystřídal jeho kolega Callum Ilott. Špatně si Hubert nevedl ani na Hungaroringu. Vyhrál v kvalifikaci a v obou závodech skončil třetí.

Jsme v polovině sezony a ty vedeš šampionát. Jak jsi s první částí sezony spokojený?
Jsem spokojen. Vždy se sice dají udělat věci lépe, ale jsem spokojený s tím, že vedu, zvláště když jsem během víkendu v Rakousku nezískal žádné body. Ale do konce sezony zbývá stále mnoho času, takže chci zůstat konzistentní a pokračovat tak, jak jsem to dělal doposud. Byl to dobrý start, ale stále je před námi hodně práce.

Tento víkend na Hungaroringu jsi získal dvě třetí místa. To první z pole position, druhé po startu z šestého místa. Jak odlišné pro tebe oba závody byly?
Jsou to dva stejné výsledky s rozdílnými pocity. Když startuji jako první, tak se z finiše na třetí pozici neraduji. Ale dnes, když jsem startoval šestý, mám z takového umístění radost, protože jsou to dobré body. Takže z víkendu mám smíšené pocity, ale s bodovým ziskem jsem spokojen.

Co je dle tebe potřeba udělat proto, aby sis udržel vedení v šampionátu?
Pokračovat ve sbírání hodně bodů v každém závodě, nedělat chyby a zůstat koncentrovaný.

Jak plány máš na letní přestávku?
V polovině přestávky mě čeká tréninkový kemp s Renaultem, což mě udrží fit. Pak už jen trochu relaxu, abych byl opět připravený a svěží ve Spa.

Šárka Chomiaková

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *