Antonio Fuoco: S Ferrari jsme zvolili Charouz Racing System a byla to dobrá volba

Antonio Fuoco svou první sezonu ve Formuli 2 strávil v týmu Prema po boku Charlese Leclerce. Talentovanému Francouzovi však nestačil a celý rok se trápil. Letos přestoupil k nováčkům z Charouz Racing a vzájemná spolupráce jim funguje skvěle. Přes problémy, které je trápili na začátku sezony, již získal jedno vítězství a další čtyři podiová umístění. A na svém kontě má již teď více bodů, než loni za celou sezonu s mistrovským týmem Prema.

Loni byl u Prema Racing tvým týmovým kolegou Charles Leclerc. Bylo těžké mít v týmu tak talentovaného soupeře?
Ano, bylo to těžké, protože i teď ve formuli 1 vidíte, že je opravdu rychlý, stejně jako byl loni rychlý ve formuli 2. Já měl to privilegium s ním pracovat a i jsem se toho od něj hodně naučil. Takže pracovat s ním bylo zároveň i potěšení. Byl opravdu rychlý.

Letos závodíš za Charouz Racing, což je v F2 nový tým. Myslíš, že bylo riskantní si tento tým vybrat?
S Ferrari jsme vybrali Charouz Racing, protože v tento nový projekt věříme. Na konci minulého roku jsme s týmem mluvili, a shledali, že je to dobrá příležitost, kde jezdit. A jak teď můžete vidět, opravdu to funguje.

V předchozích letech jsi jezdil za Premu a Trident, což jsou italské týmy. Vidíš nějaký rozdíl mezi působením v českém a italském týmu?
Ano samozřejmě, jsou tam nějaké rozdíly. Když jsem pracoval v italském týmu, bylo to více familiérní, máte bližší vztahy s mechaniky a vlastně s každým. Ale také teď s Charouz Racing nám spolupráce funguje a pořád se zlepšujeme.

Co si myslíš o letošních vozech? Je to i přes všechny známé problémy krok vpřed?
Myslím, že když dáte nové auto na trať, budou s ním vždycky problémy, protože je to nové auto pro každého. Ale vypadá to, že řešení problémů, které jsme měli v minulých závodech, se již našlo, opět máme normální starty. Takže snad už to bude OK.

Jsi šestý v šampionátu. Jak jsi s touto sezonou zatím spokojený?
Aktuálně se cítím velmi spokojený. S týmem se mi spolupracuje velmi dobře a neustále se zlepšujeme. Získali jsme hodně bodů, na druhou stranu jsme ale i nějaké body ztratili. Jako třeba v Baku, kde jsme měli problémy s motorem a předtím jsme ztratili nějaké body i v Bahrajnu. Ale nakonec si myslím, že jsme získali maximum, které bylo od začátku sezony možné. Takže je to docela dobré.

Jaké jsou tvé cíle pro zbytek sezony?
Rád bych pokračoval v tempu, jaké máme doposud. Ve zbytku sezony nás čekají tratě, které našemu nastavení vyhovují, takže musíme tlačit a pokračovat ve stávajícím tempu.

Jako člen českého týmu, znáš dobře Prahu?
Neznám, mockrát jsem tam nebyl.

Šárka Chomiaková

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *