Beckäuser má hry jako trénink. Na Playstation nedá dopustit

Do kokpitu Formule 4  ADAC si poprvé sedl teprve loni, a byl to jeho první závod v životě. Tom Beckhäuser neměl za sebou klasické “kolečko”, jako drtivá většina závodníků. Nikdy například nezávodil v motokárách, absolvoval jen pár amatérských závodů ve Ford Fiesta Cupu. Přesto se stále více prosazuje.

Může za to samozřejmě hlavně píle rodáka z Klecan, že si dokáže jít za cílem, který si zadal. Chybět nemůže ani nesporný talent, bez toho by to nešlo. Kromě běžného tréninku má však Tom ještě jednoho pomocníka – PlayStation. Nejde jen o to, že si u hraní her odpočine. Nejraději má hry závodní, což znamená, že si může docela dobře trénovat postřeh. „Třeba Grand Tourismo je výborný simulátor. Jasně, není to realita, jako když opravdu sedíte v kokpitu. Ale minimálně vás to naučí reagovat,“vysvětluje český mladík.

Samozřejmě to však není jen o závodění. Člověk musí občas dělat něco jiného, PlayStation není výjimkou. Co třeba nový Spider Man, který vychází na začátku září? „Jo, určitě vyzkouším. Mám rád hry, které mají filmové předlohy, nebo jsou alespoň nějak podobné. Takže určitě vyzkouším.“ Uvidíme, jak moc dobrý trénink pro Toma hraní je. Možná už další sezónu, až v barvách týmu US-Charouz Racing System zamíří mezi nejlepší jezdce šampionátu německé Formule 4.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *