Belgie české stáji nesvědčila: Charouz Racing System bez bodu

Teprve potřetí ze čtrnácti odjetých závodů si historicky první česká stáj v seriálu FIA Formula 2 nepřipsala žádný bod. Na okruh v belgickém Spa-Francorchamps nebudou jezdci Charouz Racing System vzpomínat v dobrém. V průběžném pořadí týmů se navíc stáj propadla na třetí místo, oba piloti se však stále drží v první desítce.

Během své první sezóny v šampionátu je Charouz Racing System stále příjemným překvapením. Vždyť Antonio Fuoco a Louis Delétraz si dohromady připsali už sedm umístění na stupních vítězů, italský borec v barvách juniorské akademie Ferrari přitom vyhrál sprint v Monaku.

Ovšem víkend v Blegii na ikonickém okruhu se ukázal jako velmi obtížný. Už během sobotního závodu bylo prakticky jasné, že ze Spa český tým výrazný úspěch nepřiveze, což se potvrdilo v nedělním sprintu. Pravdou však je, že závodní strategii Fuoca i Delétraze zhatil i Safety Car, který byl na trati snad až příliš dlouho. Definitivní konec nadějí italského jezdce znamenal následný kontakt se soupeřem, po kterém dostal hodiny.

Suma sumárum, Antonio a Louis se seřadili na sedmnáctém, resp. osmnáctém místě, což znamenalo start ze zadních pozic a prakticky neřešitelnou pozici do sprintu.

Přesto, že tým napnul všechny síly, aby na trati snížil obrovský deficit, na lepší než třinácté místo Delétraze to nestačilo. To byl bohužel také nejlepší výsledek stáje v rámci víkendových bojů ve Spa. Už příští víkend (31. srpna – 2. září) v Monze je však šance na reparát.

Majitel týmu, Antonín Charouz, řekl: „TVěci nevyšly tak, jak jsme si přáli. Jsme zklamaní, že z Belgie jedeme bez bodu. Snažíme se pochopit, jaké chyby jsme udělali, abychom je už v dalších závodech neopakovali a naopak chceme navázat na úspěchy z předešlých závodů.”

Šéf týmu, Bob Vavřík, řekl: „Z tohoto víkendu si vezmeme poučení, ale rychle se musíme soustředit na Monzu, což je Antoniův domácí závod. Budeme bojovat, abychom se vrátili na příčky, na které jsme byli zvyklí většinu sezóny. V Belgii jsme bohužel ztratili mnoho bodů.”

Antonio Fuoco řekl: „Je to velká škoda, protože jsme tento víkend opravdu hodně bojovali. Měli jsme problémy s vozem, pak je těžké soupeřit o bodovaná místa. Do závodů v Monze se pokusíme najít řešení a být zase mezi nejlepšími. Doufám, že se to podaří.”

Louis Delétraz řekl: Nikdo není spokojený s tím, jak jsme v Belgii zajeli. Ale budeme společně pracovat na tom, aby se věci před Monzou daly zase do pořádku. Je to trať, kterou miluju a doufám, že se v Itálii vrátíme na vrchol.”

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *