Binder, který válel v Lotusu, si vyzkouší IndyCar

Rakouský závodník René Binder, který se dva roky proháněl v barvách české stáje Lotus v seriálu V8 3.5 a byl tak u senzačního titulu kolegy Pietra Fittipaldiho, si nadcházející sezónu vyzkouší závody slavné IndyCar. Potvrdilo to vedení týmu Juncos Racing.

Šestadvacetiletý synovec bývalého pilota formule 1 Hanse Bindera to však nebude mít vůbec jednoduché. Jeho týmovým parťákem bude šampion nižší Indy Lights Kyle Kaiser. Ten pojede čtyři závody, Rakušan byl nasmlouván na stejný počet. Pro Bindera to bude nejen nová výzva a jeho šance rozhodně nejsou malé. Už proto, že nová sezóna se odstartuje na vozech s přepracovaným aerolitem, což znamená, že svým způsobem si budou zvykat všichni jezdci. „Předešlý vůz neznám. Ale co jsem slyšel, tento bude mnohem náročnější na řízení. O to více se těším,“ nechal se slyšet Binder.

Bývalý jezdec Lotusu se představí v úvodním závodě v St. Petersburgu, na okruhu Barber Motorsports Park a své působění v IndyCar zakončí v kanadském Torontu a na okruhu Mid-Ohio. „Moc se těším. IndyCar miluji hlavně kvůli opravdovému závodění. Je to paráda.“

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *