Boccolacci: Vítězství na okruhu Paula Ricarda bylo lepší

Dorian Boccolacci letos závodí pro novou stáj MP Motorsport. Do podvědomí fanoušků se zapsal hlavně při domácím závodě na Paul Ricard, kdy sobotní závod plně ovládl a týmu přivezl první vítězství. Po velkých oslavách ovšem následovala diskvalifikace ze závodu kvuli tomu, že v jeho voze nezbyl dostatek paliva pro odebrání vzorku. V následujících závodech Dorian podobný výsledek již zopakovat nedokázal, až do víkendu v Maďarsku, kde zvítězil v druhém závodě.

Získal jsi své první vítězství sezony. Jaké jsou tvé pocity?
Moje první vítězství na Paul Ricard bylo trochu lepší. Nakonec ne to vítězství samozřejmě, ale pocit po závodě byl lepší, protože to byl domácí závod a vyhrál jsem sobotní závod. Tentokrát to bylo v nedělním závodě. Dnes bylo pěkné vyhrát, protože jsem každému ukázal, že pokud startuji z pole position, potřebnou rychlost mám. A také se mi povedlo zajet nejrychlejší kolo z první osmičky, takže jsem si ještě připsal další dva body za nejrychlejší kolo, což je taky dobré. Musím poděkovat týmu, že se od soboty velmi zlepšil, myslíš že jsme odvedli dobrou práci.

Pocit vítězství jsem zažil už loni v Abu Dhabi a letos na Paul Ricard, takže bych řekl, že se mi tento pocit líbí a také se mi líbí jezdit úplně vepředu, být soustředěný a každé kolo udělat co nejdokonaleji je to možné, abych zvýšil náskok před soupeři za mnou.

Jak moc jsi byl nešťastný po diskvalifikaci ve Francii?
Byl jsem zklamaný ne až tak kvůli sobě, ale kvůli týmu, protože si myslím, že odvedli dobrou práci. Ale víme, že to, co se stalo na Paul Ricard nemění nic na naší rychlosti, byli jsme tam velmi konkurenceschopní. Šlo jen o problém s autem, kdy jsme ztratili nějaké palivo. Takže nešlo ani tak o technický problém jako jen o problém s autem. Myslím, že jsme si diskvalifikaci nezasloužili, ale odvedli jsme dobrou práci a s tím jsem spokojený.

V předsezonních testech vypadal MP Motorsport velmi silně, v šampionátu jsi ale až sedmý. Jsou tohle výsledky, které jsi očekával?
Myslím, že pokud bychom měli ty body z Le Castellet a pokud bych tak mohl zajet i pořádný nedělní závod, myslím, že bychom měli o hodně bodů víc a byli bychom více na čele šampionátu. Samozřejmě, pro MP Motorsport je těžší se srovnávat s ostatními, protože je to jejich první sezóna v GP3 a nemáme takový balík z předešlých sezón. Takže je to v tomto směru náročnější, ale myslím, že jsme konkurenceschopní, což jsme ukázali v Le Castellet, ale nyní se musíme více soustředit na průměrnou rychlost, abychom byli trochu více konzistentní na předních pozicích. Tým dělá dobrou práci, ale máme se stále v čem zlepšovat, protože ART nebo Trident jsou letos velmi silní a my s nimi budeme muset až do konce sezony bojovat.

Jak plánuješ strávit letní přestávku?
Dovolenou, relaxací a také trochou sportu.

Šárka Chomiaková

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *