Boss Formule E: Ferrari není připraveno se k nám připojit

Před pár lety by se to zdálo ještě jako informace z oblasti sci-fi. Seriál Formule E, tedy vozů, které pohání elektrický motor, je však realitou. Zatímco velké automobilky se už připojily nebo to plánují v nejbližší době, Ferrari dost možná zůstane zatím mimo hru.

Šef Formule E Alejandro Agag se nechal slyšet, že italská automobilka zatím není připravena. Podle něj by to znamenalo obrovský kulturní posun pro fungování celé společnosti přesto, že například značky Audi, Jaguar a Renault už svoji účast v seriálu potvrdily, Mercedes, BMW, Porsche a Nissan to udělají velmi brzy. Ferrari však monopost pro Formuli E nemá, dokonce na něm ani aktivně nepracuje. Přesto boss koncernu Fiat-Chrysler Sergio Marchionne neříká definitivní ne.

Ovšem spíš než s Ferarri by se možná do seriálu připojil s Maserati. „Je to možné. Ale nemyslím, že je to nějak aktuální. Snad někdy v budoucnu,“ tvrdil Agag, který však počítá s tím, že i Ferarri a další tradiční automobilky sázející zejména na klasické spalovací motory se k Formuli E v budoucnu připojí. „Elektromobily mají budoucnost. Viděl jsem nový Tesla Roadster, který se z nuly na stovku dostal za 1,9 vteřiny. Nic takové Ferrari nepředvedlo.“

Foto: Facebook

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *