Bravo, bravo, bravo! Ptáček junior dojel v Misanu druhý!

Excelentní, parádní, skvělý! Jen v superlativech se dá hovořit o prvním představení Petra Ptáčka juniora na okruhu v Misanu v rámci šampionátu italské Formule 4. Mladý Čech už minulý závodní víkend v Monze vystrčil růžky čtvrtým místem, které teď ještě překonal, když dojel druhý za Enzem Fittipladim. Zároveň potvrdil vedení v kategorii nováčků.

Už kvalifikace na technickém okruhu v Misanu dávala tušit, že Ptáčkovi ambice mohou sahat hodně vysoko. Dojel totiž druhý, a to ještě nebyl úplně spokojený. „Je to fajn, ale klidně jsem mohl vyhrát. Na druhou stranu v této sezóně pojedu poprvé z první řady, takže dobré,“ usmíval se pilot, který je známý tím, že na sebe klade jen ty nejvyšší nároky. O tom, že kvalifikace byla více než jen “fajn” svědčily hned první metry závodu. Ptáček se do souboje se soupeři pustil opravdu s vervou.

Jakoby nebyl vůbec nervózní z toho, že si může dojet pro své první “velké” pódium (zatím na stupně vítězů vystoupal “jen” coby nováček v kategorii rookie). Ovšem ne nadarmo se říká, že velcí sportovci se s nervy musejí umět poprat a ukočírovat je. O závodních jezdcích to platí možná ještě o něco více. Ptáček si v Misanu počínal jako zkušený mazák. Kromě vítězného Enza Fittipaldiho na něj nikdo neměl a Petr si tak zaslouženě dojel pro skvělé druhé místo! Další závod se jede už zítra těsně před devátou hodinou a sledovat ho můžete zde: http://www.acisport.it/it/F4/home.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *