Bude Nürburgring znovu v kalendáři Formule 1?

Vypadá to, vypadá, že slavný Nürburgring by se opět mohl vrátit mezi seznam okruhů, na nichž se jezdí seriál Formule 1. Po nehodě Nikiho Laudy v roce 1976 však byla trať vyřazena a Nürburgring se vrátil do kalendáře až v roce 1984, ovšem v novém kabátě. Vydrželo mu to do roku 2013.

Celkem čtyřicet Velkých cen si tento slavný okruh pamatuje (VC Německa a VC Evropy). V dobrém na ni vzpomíná spousta závodníků, například Sebastian Vettel, který zde v posledním závodě v roce 2013 vyjel premiérové vítězství na domácí půdě v barvách Red Bullu. A pak jsou samozřejmě jezdci, kteří Nürburgring nemají zrovna v lásce. Za všechny lze jmenovat už zmíněného Laudu, který si z šílené nehody odnesl popáleniny a následky do konce života. Teď to však vypadá, že by se závody pod hradem Nürburg mohly do kalendáře nejrychlejších vozů planety opět vrátit.

Společnost Liberty Media, která je majitelem Formule 1, pry už vedla první jednání s provozovateli Nürburgu. „Ano, je to pravda. Přejeme si, aby se Formule 1 vrátila na náš okruh v roce 2019. Ovšem jen v případě, že ekonomické podmínky budou vzájemně výhodné,“ potvrdil ředitel Nürburgu Marko Markfort. Byl by to logický krok ve snaze rozšířit a hlavně tedy “neoklešťovat” evropské závody. Vždyť už v příští sezóně se pojede po deset letech opět ve Francii, konkrétně na okruhu Paula Ricarda v Le Castellet. Není to však snadné. Zejména proto, že promotér F1 si přeje přidat další závody v USA. Nezůstalo by tak jen u Austinu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *