Callum Ilott: Když přicházíte k týmu ART, očekávají se od vás výsledky

Po závodním víkendu v Rakousku došlo k výrazné změně v pořadí šampionátu série GP3. Antoine Huberta na čele průběžného pořadí vystřídal jeho týmový kolega ze stáje ART Callum Ilott. Ten navíc aktuálně prožívá domácí víkend na britském Silverstone. My jsme se hlavní hvězdy šampionátu zeptali na několik otázek…

ART vyhrál šampionát v posledních třech sezonách. Vytváří to piloty tlak?
Vlastně ne. ART samozřejmě každý rok odvádí velmi dobrou a pokračuje v tom i teď. Když přicházíte do GP3 ke stáji ART, víte, že se od vás očekávají výsledky. Zatím jde v týmu vše dobře a všichni jsou spokojeni.

A jaká je atmosféra mezi piloty? Cítíte mezi sebou rivalitu?
Dosud jde všechno dobře a všichni spolu vycházíme. A to i když vezmu v potaz minulost, kdy jsme spolu zažili nějaké problémy (v F3 po neshodách ve volném tréninku dal Mazepin Ilottovi pěstí, a to rovnou dvakrát- pozn.redakce). Dobře se nám spolupracuje a každý odvádí silné výkony, což nás nutí ještě více přidat.

Jak blízko jsou vám dle tvého názoru ostatní týmy?
Myslím, že dle dosavadního průběhu sezony velmi blízko. V Barceloně ani na Paul Ricard jsme nezískali pole position, navíc ve Francii jsme celkově dost ztráceli. ART dělá velmi konzistentní a skvělou práci, ale ostatní jezdci a týmy mají stejnou šanci na vítězství jako my.

Tento víkend se koná tvůj domácí závod na Silverstone. Tam už jsi závodil minulý rok s formulí 2. Myslíš, že budeš moci tyto zkušenosti nějak zužitkovat?
Určitě. Samozřejmě, že rozdíly mezi GP3 a F2 jsou zjevné. Přesto si myslím, že mohu využít dost věcí, které jsem se ve formuli 2 naučil. Zejména práci s pneumatikami. A též je pro britské piloty pěkné mít závod v Británii, kde se jim dostane velké podpory od domácího publika. To vždycky potěší.

Jak zvládáš situaci, že teď závodíte již třetí víkend v řadě?
V jistém smyslu je to docela dobré, protože byla dlouhá přestávku před Barcelonou a pak mezi Barcelonou a Paul Ricard. Takže je pěkné mít teď pohromadě více závodů a konečně moci hodně jezdit. Protože piloti chtějí vždycky hlavně jezdit. Čili jezdit každý víkend není vůbec špatné. Jen si myslím, že kdyby sezóna začínala dříve, bylo by jednodušší dostat se do rytmu, ale nyní je to takto a já si to užívám.

Co považuješ za svou největší výhodu, která by ti mohla pomoci vyhrát šampionát?
Osobně si myslím, že jsem byl vždy rychlý v kvalifikacích. I když v dosavadním průběhu sezony jsem v kvalifikaci nepředváděl nejlepší výkony. Pokud by se mi podařilo skloubit všechno dohromady, odvedl bych opravdu dobrou práci, ale to o sobě asi může říci každý jezdec. Myslím, že když ve zbytku sezony půjde vše lépe a lépe, budou kvalifikace to moje velká výhoda. Nyní se také snažím být tak konzistentní, jak je to možné, využívat balíku ART a doufám, že to bude fungovat a pomůže mi to vyhrát šampionát.

Šárka Chomiaková

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *