Callum Ilott: Poslední kolo fakt nebylo šťastné

Třetí závodní víkend sezony GP3 přinesl změnu na čele šampionátu. Anthoine Huberta vystřídal jeho kolega ze stáje ART nováček Callum Ilott. Ten si v hlavním závodě na Red Bull Ringu vybojoval druhé vítězství letošní sezony.

Po startu z pole position si bezpečně držel vedení až do cíle. Ovšem jeho vítězství nebylo tak jednoduché jak by se na první pohled mohlo zdát: „Vybudoval jsem si náskok a byl to pro nás dobrý závod. Ale problém je, že na Red Bull Ringu jsou tři DRS zóny a ta druhá je velmi účinná. Celý závod jsem se tak snažil zůstat alespoň sekundu před jezdcem za mnou, protože pokud by se dostal pod jednu sekundu, závod by pro mě byl katastrofa. Na začátku jsem opravdu silně tlačil a na konci jsem si proto musel dávat pozor na pneumatiky. Vypadalo to jako jednoduchý závod, ale ve skutečnosti to bylo pro mě dost náročné.“

V neděli se ovšem Ilott radoval již méně. Většinu závodu jezdil na čtvrté pozici za Pulcinim, ale nakonec projel cílem jako šestý. „Jednu chvíli jsem byl dokonce i na třetím místě, a myslel jsem si, že jsem se Pulcinimu definitivně ubránil. Byl nalevo, ale najednou se ocitl uvnitř, kde jsem nechal volný prostor. Co se týče závěru závodu, Boccolacci mě předjel tři kola před cílem, jelikož si do závěru závodu ušetřil DRS. Pak sváděl souboj s Pulcinim, což mě opravdu zpomalilo. Pulcini ho chtěl předjet zvnějšku a Boccolacci zastavil uprostřed zatáčky, já tak neměl kam jít a Lorandi mě předjel, jelikož mě Boccolacci blokoval. Poslední kolo tedy nebylo zrovna šťastné.

Šárka Chomiaková

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *