Český jezdec okouzlil svět: Zájem o něj má i tým Schumachera!

Je to jako pohádka o tom, Jak český Honza ke štěstí  přišel. Jenomže závodník Tom Beckhäuser nespoléhá na štěstí nebo nějaké tajemné síly, ale na dřinu a samozřejmě mu pomáhá i talent. Jak jinak by se mohl během jediné sezóny ve Formuli 4 vyšvihnout mezi nejlepší piloty? Nezůstalo to bez reakce, motoristický svět si dobře všímá.

Jeho příběh je důkazem, že sny se mohou plnit. Pokud člověk umí, má kolem sebe výborné lidi, kteří ho podporují i tým, se kterým se může naladit na vítěznou vlnu. Teprve loni se Tom Beckhäuser ve Formuli 4 zabydloval, letos už má za sebou umístění na bedně. Před posledními závody sezóny navíc zaznamenal další veliký úspěch. Oslovil ho totiž tým Team US Racing Ralpha Schumachera, bratra slavného Michaela, který naposledy ve Formuli 1 závodil za Toyotu. Ralphův syn David právě ve Formuli 4 jezdí a český borec se tak stal jeho kolegou. Oba tak pojedou v jednom týmu.

A zřejmě osud tomu chtěl, že právě dnes se Tom dočkal i dalšího uznání. Autoklub České republiky ho “přijal za svého” a závodník se tak stal oficiálně členem české reprezentace. Na kombinéze už můžete dobře vidět znak Autoklubu. „Vždycky je to super pocit, když reprezentujete zemi, ve které jste se narodili a ve které žijete. Není to jen o hokejistech nebo fotbalistech, my to máme stejně, jsme na naši vlajku také hrdí,” usmíval se Tom. Nezbývá, než mu popřát hodně štěstí do posledních závodů, snad to zase klapne na pódium. V současné době je Tom na třetím místě seriálu. Do konce chybí ještě dva víkendy, jeden v Abu Dhabi, druhý v Dubai, což znamená osm závodů. Takže se jede ještě o hodně bodů.

Foto: archiv Toma Beckhäusera a f4uae.com

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *