Český Pekař králem mezi Francouzi

V rámci šampionátu ADAC-GT-Masters se minulý víkend na Red Bull Ringu předvedl i rekordní počet 33 vozů Středoevropského Poháru Renault Clio. Po každém z obou závodů se hrála český hymna, protože  tomuto kvalitnímu poli dvakrát kraloval Tomáš Pekař. 

Do sobotního závodu vyrazil úřadující šampion z týmu Carpek Service z pole-position a vyhrál stylem start-cíl před svým velkým konkurentem v celkovém hodnocení Sabestiaanem Bleekemolenem z Nizozemí a Švýcarem Rolandem Schmidem. Také hodnocení nováčků vyhrál jezdec z Pekařova týmu Carpek: Mladý Němec René Kircher.

Do nedělního závodu mohl Pekař startovat jen ze 6. pozice, přeci jen se měl nakonec těšit ze zlatého poháru. V závodě, který musel být kvůli dešti na čas přerušen, se o vítězství vlastně přeli Bleekemolen s Polákem Karolem Urbaniakem. Jejich duel ovšem skončil kolizí, ze které Pekař šikovně vytěžil maximum a i vedení v průběžném hodnocení mistrovství. Tentokrát za ním dojeli Švýcar Andreas Stucki a Polák Pawel Wysmyk.  Šampionát pokračuje začátkem srpna na Nürburgringu.
Text a foto: Roman Klemm

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *