Charouz Racing System čeká další výzva: Uspěje nováček F2 v belgickém Spa?

Už tento víkend pokračuje šampionát FIA Formula 2 a na belgickém okruhu ve Spa u toho samozřejmě bude i historicky první česká stáj v tomto seriálu. Jezdci Charouz Racing System Antonio Fuoco i Louis Delétraz si brousí zuby na další bodový zisk.

Do konce sezóny Formula 2 chybí ještě čtyři závody (Belgie, Itálie, Rusko, Abu Dhabi). Česká stáj tak využila letní přestávku k tomu, aby vše co nejlépe vyladila do závěrečných bojů třeba i o konečné třetí místo mezi týmy. Pro nováčka seriálu by to byl velký úspěch.

Oba jezdci české stáje už se nemohou dočkat ostrého startu. Přeci jen čtyři týdny tréninku a testování jsou sice fajn, ale závod nic nenahradí. Antonio Fuoco i Louis Delétraz věří, že k dosavadnímu jednomu triumfu a dalším šesti umístěním na stupních vítězů přidají další přísun bodů. V sobotu je čeká hlavní pětadvacetikolový závod na slavném okruhu ve Spa-Francorchamps, v neděli pak dalších osmnáct ve sprintu.

Český nováček má sezónu rozjetou parádně. Málokdo čekal, že v tuto dobu bude stáj jediný bodík od pomyslné bronzové příčky mezi týmy a Fuoco bude ztrácet pouhé dva body na čtvrté místo. Navíc trať v Belgii je místo, které Charouzovi hoši dobře znají z loňské úspěšné sezóny, kdy si zde tým Lotus zajistil pole position i druhé místo na startu na své cestě za titulem v šampionátu Formula V8 3.5.

Majitel týmu, Antonín Charouz, řekl:  „Jsme nadšení, že jedeme do Spa poprvé v rámci seriálu F2. Respektujeme sílu soupeřů i náročnost trati, zároveň chceme uspět. Věřím, že využijeme dvacet let zkušeností a dat z této tratě za různých povětrnostních podmínek i s různými pneumatikami. Doufám, že to bude dobrý víkend.”

Šéf týmu, Bob Vavřík, řekl: „První předpovědi vypadají na to, že počasí o víkendu bude nestálé, což by mohlo znamenat zajímavé závody. Ale Louis i Antonio jsou na mokru výborní a tým během letní přestávky samozřejmě nespal. Ujistili jsme se, že na poslední čtyři závody jsme připraveni a vše funguje. Studovali jsme naše vozy opravdu důkladně, takže věřím, že jsme dobře připraveni.“

Antonio Fuoco řekl: „Jsem stoprocentně připraven znovu závodit. Na Silverstone i v Maďarsku jsem vždy získal body v úvodním závodě, ale nevyšel mi sprint. To bych chtěl ve Spa změnit. Chci body v obou závodech. Myslím, že máme auto dobře připravené a vyjde to.”

Louis Delétraz řekl: „Spa a Monza jsou okruhy, které mám opravdu rád. Během následujících týdnů tak mám velkou motivaci ukázat, co ve mně je. Během letní pauzy jsem měl čas dobít baterky a vracím se stoprocentně připraven. Chci sezónu zakončit pozitivně, Spa je dobré místo, kde s tím začít.”

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *