Charouz Racing System vyráží do Soči: Všechno je nové, přesto touží po bodech

Poprvé se historicky první česká stáj v seriálu FIA Formula 2 představí na okruhu v Soči. Na tamním Autodromu se oba jezdce týmu, Antonio Fuoco a Louis Delétraz, pokusí napravit pošramocený dojem z předešlých podniků. Charouz Racing System má na co navazovat, před dny totiž stáj získala spolu s US Racing tři tituly v rámci německé Formule 4.

Přestože český tým už je na scéně motorsportu několik desítek let a jeho jezdci závodili doslova po celém světě, na relativně nový 5,84 kilometrů dlouhý ruský okruh, který je situovaný do dějiště zimních olympijských her v roce 2014, nikdy nezavítali.

Všichni u Charouz Racing System si tak museli vypracovat hodně domácích úkolů, aby byli stoprocentně připraveni na novou výzvu na sobotní Feature závod i nedělní Sprint. V Soči na závodníky čeká velmi technická trať, která je navržena tak, aby doslova každou vteřinou testovala jak piloty, tak i auta a týmy.

Některé týmy ze stávající “rodiny” Formule 2 už mají s okruhem v Soči své zkušenosti. Zejména z doby, kdy zde řada z nich závodila v GP2 (předchůdce F2) v letech 2014 a 2015. A někteří jezdci, včetně Antonia Fuoca, si zde nevedli vůbec špatně. Italský pilot tu v roce 2015 skončil šestý a čtvrtý v rámci GP3.

Majitel týmu, Antonín Charouz, řekl: „Soči bude pro celý tým novou zkušeností, ale my vítáme každou výzvu. Okruh je jedinečný. Když se na něj zadíváte a vše si pak zanalyzujete, zjistíte, že je to hodně zvláštní místo pro závodění. Jdeme do závodů s respektem, ale s touhou uspět a ostatní samozřejmě porazit.“

Šéf týmu Bob Vavřík řekl: „Jeden z našich jezdců má s tratí zkušenosti a druhého, který zde nikdy nebyl. Znalosti Antonia budou důležité, poskytne nám jistě zajímavý pohled na okruh. Na druhou stranu víme, že ne vždy je dobré mít předešlé zkušenosti, protože současné auto se od GP2 dost liší. Data, která přichází, mohou být někdy matoucí. Někdy je lepší začít od nuly tak, jak jsme to udělali my.“

Antonio Fuoco řekl: „Jsem jedním z mála jezdců, kteří už na trati jeli. To je sice pěkné, ale i ostatní se určitě rychle naučí ideální stopu. Během posledních závodů jsme nepředvedli to, co jsme chtěli. Věřím tedy, že se v Sočí vrátíme na bodovaná místa.“

Louis Delétraz řekl: „V Rusku jsem nikdy nebyl, takže pro mě bylo důležité seznámení se Soči na simulátoru. Trať je docela odlišná od těch, které jsou jinde v Evropě, část okruhu je opravdu hodně blízko zdi. Určitě však poznáte, že jede po hodně moderní trati.”

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *