Charouzův tým má za sebou první testy: Vše šlape parádně, očekávaní jsou velká

Sezóna ještě ani nezačala a historicky první český tým, který se účastní seriálu Formule 2, už vzbuzuje obrovskou pozornost. Není se čemu divit. Oba jezdci za sebou mají první testování na okruhu Paula Ricarda a je třeba říct, že vše dopadlo lépe, než si představovali i ti největší optimisté.

Když Charouz Racing System oznámil připojení k velké rodině Formule 2, mnozí si možná klepali na čelo. Jenomže nyní se ukazuje, že stáj rozhodně nebude jen do počtu. Oficiální testy na známém francouzském okruhu Paula Ricarda, kde se v minulosti čtrnáctkrát konala Velká cena Francie F1, totiž ukázaly velký potenciál. Ferrari junioři Louis Delétraz i Antonio Fuoco se s novým monopostem sžili velmi rychle. Jen tak mimochodem, tipnete, z kolika dílů je taková formule složena? Z 960 kousků, které je potřeba složit s hodinářskou přesností! To je pořádné puzzle, že? Je tedy zřejmé, že i na logistiku je takové testování pořádně tvrdým oříškem. Tím spíš, že po testech se zase vše musí složit a odvést zpět do České republiky. Zkontrolovat, znovu zabalit, naložit do letadla a hurá na první závod do Bahrajnu, kde startuje nova sezona společně s novým ročníkem Formule 1.

Ještě zhruba před měsícem byl Charouz Racing System pasován na jednoho z outsiderů, který zřejmě nebude mít moc šancí prát se s nejlepšími. Teď to vypadá, že je všechno jinak. „Myslím, že soupeři z nás mají respekt. S testy jsme samozřejmě spokojeni,“ pochvaloval si majitel stáje a bývalý automobilový závodník Antonín Charouz. Kdo ho však jen trochu zná, dobře ví, že umí namíchat lektvar, který na trati zkrátka funguje. Podceňování tak není na pořadu dne. Důkazem budiž vítězství v loňské sezóně seriálu Formula V8 3.5 v barvách Lotusu. Uměním je nejen vybrat kvalitní jezdce, což bezesporu Delétraz i Fuoco jsou ,ale samozřejmě také fungující zázemí. Tam hraje prim šéf týmu Bob Vavřík.

Očekávání jsou tak po testech ve Francii veliká. Na druhou stranu až první závod ukáže, jaká je realita. Je to stejné, jako když se učíte na zkoušku. Doma umíte vše na jedničku, ale jakmile předstoupíte před učitele, najednou se vše sesype jako domeček z karet. Jisté je, že česká stáj má na to, aby se poprala o pódium. A český fanoušek už je jako na trní, něco takového tady totiž ještě nikdy nebylo!

Foto: Dutch Photo Agency

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *