Chase Carey: Času je málo, do června se musíme dohodnout

Času je zoufale málo, ale spíš se pořád mluví, než aby se konečně konalo. Řeč je například o rozpočtovém stropu, technických předpisech, či rozdělování zisků. To vše by mělo platit od roku 2021. Vlastně musí to platit. 

Sportovní řád FIA je totiž nekompromisní. Formule 1 musí mít do roku 2021 nová pravidla. “Nestihli jsme to” v tomto případě neplatí, jakoby tato slova v tomto kontextu neexistovala. Stihnout se to zkrátka musí. Jenže jak na to, když se všechny zúčastněné strany stále nejsou schopné dohodnout? „Čas máme do června, protože existují určité věci, které nás k tomu zavazují. Potřebujeme se však stoprocentně ubezpečit, že jsme s našimi partnery došli k opravdu dobré dohodě,“ nechal se slyšet šéf Liberty Media Chase Carey.

Carey zároveň tvrdil, že stále probíhají schůzky a podle něj všichni hýří aktivitou, aby se termín stihl a vše bylo bez zbytečných problémů. Otázkou ovšem je, zda nejsou názory stran natolik rozdílné, že najít nějaký průnik je spíš boj, než jednání. Uvidíme nejpozději za pár měsíců. Zatím se nikdo ani neodvažuje pomyslet na to, co by se dělo, kdyby k dohodě nedošlo.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *