Chile svědčilo týmu Techeetah: Parádní double ve Formuli E

Poprvé se e-prix představila v Santiagu de Chile a zřejmě dlouho na nic nezapomenou fanoušci i celý tým Techeetah. Tím spíš, že se zde jednou pro vždy zapsali do historie. Vůbec poprvé se totiž stalo, aby jezdci z jedné stáje obsadili první dvě místa.

Byl to zvláštní závod. Hned v úvodu si diváci “smlsli” na několika bouračkách, ale to bylo na dlouho vše. Nudu však vystřídaly chvíle napětí, kdy se na druhé místo dostal Andre Lotterer. Německý pilot se zřejmě tak namlsal, že chtěl “udělat” i stájového kolegu Vergneho. Chvílemi to dokonce vypadalo, že se rozhodl spáchat profesní sebevraždu, jak vehementně na Francouze útočil. Šéf stáje Mark Preston dost možná prodělal několik infarktů.

Nakonec to však pro Techeetah dopadlo nejlépe, jak mohlo. Pořadí v cíli už se nezměnilo přesto, že na druhou příčku úutočilo několik vlčáků v čele se Švýcarem Buemim. Naopak další mizérii zažila stáj Audi. Ani jeden z jejích jezdců nespatřil šachovnicový praporek. Di Grassi tak může v podstatě zapomenout na obhajobu titulu, stále se bez jediného bodu krčí na koncí startovního pole.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *