Correa: Bojím se toho, že nebudu dělat věci na 100 %

Juan Manuel Correa ve Spa oslaví rok od svého debutu v GP3. Pro stáj Jenzer tenkrát znamenal záchranu, protože vedení série již týmu odmítalo tolerovat pouze dva vozy. Výsledkově Correa sice nepatří mezi nejlepší, ale jeho výkony se neustále zlepšují. Nám o sobě prozradil několik zajímavostí…

Jak začala tvá kariéra v motorsportu?
Když mi bylo 7, začal jsem jezdit na motokárách v Ekvádoru. V roce 2010 jsem se přestěhoval do USA, kde jsem se závody pokračoval. V roce 2014 jsem pak začal závodit v Evropě.

Jaká je tvoje nejlepší závodní vzpomínka?
Vítězství ve Světovém šampionátu Rotax roku 2013  na motokárách. Ale vyhrál jsem i pár závodů ve formuli 4, což bylo také pěkné.

O jaký okruh F1 bys rád rozšířil kalendář GP3?
Monako, Baku, Singapur. Mám rád městské okruhy.

Co je nejlepší věc na tom být závodní jezdec?
Nejlepší je, že můžete řídit tato auta. Ale také je velmi hezké, že se potkáte s tolika zajímavými lidmi a navštívíte spoustu pěkných míst, protože hodně cestujete.

Jaký byl tvůj nejstrašnější moment v závodním autě?
Minulý rok jsem měl nehodu v Misanu. Udělal jsem tři salta. Takže, to bude ono.

Na co myslíš na startovním roštu?
Pouze se koncentruji, nemyslím na nic konkrétního. Myslím na start, snažím se připomenout všechny úkony, které musím udělat. Prostě se koncentruji na závod.

Bojí se o tebe tvoje máma, když závodíš?
Ano, teď už se to sice zlepšilo, ale pořád je trochu nervózní a bojí se.

Co je první věc, kterou uděláš, když se vrátíš ze závodního víkendu domů?
První den nebo dva obvykle hodně jím. O závodním víkendu si totiž musím hlídat, co sním, jelikož máme váhové limity. Takže když se vrátím po několika týdnech domů, první dva dny hodně jím, pak začnu znovu trénovat.

Máš nějaký zlozvyk?
Myslím, že často vypadám naštvaný nebo smutný. Ale nejsem, pouze o něčem přemýšlím. Ale tvářím se u toho zle a lidi si myslí, že jsem naštvaný.

Bojíš se něčeho?
Samozřejmě že se bojím spousty věcí. Třeba mé mámy, když je naštvaná (smích). Bojím se, že budu něco dělat, ale nebudu do toho dávat 100 %. Pak se podívám zpět a uvidím, že jsem pro to mohl udělat víc. To je věc, které se opravdu ve svém životě bojím. Je to o filozofii.

Jak trávíš volný čas, když nezávodíš?
Obvykle trénuju, studuju školu online, takže trávím čas tím, vídám se s přáteli, normální věci. Ale většinou hodně cestuju, protože máme práci na simulátoru, meetingy a podobně. Takže trávím hodně času v letadle.

Máš nějaké domácí zvíře?
Mám psa. Malého jorkšíra, co váží méně než kilo.

Jaký je tvůj největší nezávodní cíl?
Velmi rád bych vystudoval univerzitu. Kromě závodění bych totiž chtěl i podnikat. Docela se zajímám o business a podobné věci. V tomto směru jsem jako každá jiná osoba, která tento obor studuje. Také mám rád svou rodinu, takže má priorita mimo závodění je být dobrým synem svých rodičů a vycházet se svými sourozenci.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *