Další díl italské F4: Ptáček zaválel ve volném tréninku

Moc pěkně začal mladý talent Petr Ptáček další díl italské Formule 4. Na okruhu Paula Ricarda ve Francii se totiž ve druhém volném tréninku umístil na skvělém čtvrtém místě. Český pilot se tak právem může těšit na víkendové závody.

Už první závodní víkend v italské Adrii jasně ukázal, že Ptáček má formu. Umístil se mezi nejlepšími nováčky, což byl samozřejmě dobrý start do sezóny. V této kategorii je dokonce na průběžném druhém místě hned za vedoucím Petecofem. „Bylo to fajn. Ale chci víc, i když mě každý takový úspěch těší. Zároveň vím, kde jsem udělal chyby a určitě se z nich do dalších závodů poučím,“ měl jasno český talent. A jak to tak vypadá, vzal si to hodně k srdci. Čtvrté místo v třiatřicetičlenném startovním poli, což je mimochodem o dva monoposty více, než se objevilo na Adria International Raceway, je velmi slušný počin. „Okruh mi sedí, tým odvedl skvělou práci s autem. Takže věřím v dobrý výsledek,“ přeje si Ptáček.

Na 5 861 metrů dlouhém okruhu v Le Castellet vše vypukne už v sobotu ráno, kdy se odjede dvoudílná kvalifikace. Vy můžete být celý víkend u toho zde: http://www.acisport.it/it/F4/home, nebo třeba na facebookový stránkách zde: facebook.com/italianf4championship/.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *