Další krok do vysněné formule 1? Petr Ptáček už pojede F4!

Jeho snem je usednout do kokpitu nejrychlejších vozů planety. Petr Ptáček jde za tímto cílem velmi urputně a zatím to vypadá, že by se to opravdu mohlo podařit. Letos se jako jeden ze dvou Čechů představil ve finále motokár, příští rok už pojede seriál formule 4.

Nekolikanásobný kartový mistr České republiky se po okruzích prohání prakticky neptřetržitě už od svých sedmi let. Letos se jako tovární jezdec týmu Formule K prokousal v nejvyšší rychlostní třídě motokár KZ2 až do finále a měřil tak síly s nejlepšími jezdci světa. „V každém závodě jsem byl silnější. Cítil jsem, že se stále zlepšuji. Myslím, že na první sezónu v seriálu jsem odvedl dobrou práci,“ usmíval se mladý jezdec, který si moc dobře uvědomuje, že právě jen tvrdá dřina může přinést kýžené úspěchy. „Problémy samozřejmě byly. Ale mohu říct, že do konce sezóny se mi takových osmdesát procent z nich podařilo eliminovat. Největší překážkou asi bylo pochopit, jak vlastně funguje podvozek KZ2. Také jsem se chvíli pral se starty, ale později už jsem v tomto ohledu občas patřil mezi nejlepší.“

I přes svůj věk se však Petr výzev nebojí a hlavně ví, že je dobré poslouchat svůj vlastní tým. „Táhli jsme za jeden provaz, kdykoli jsem si mohl přijít pro radu, což je vždycky super.“ Nerozhodil ho ani fakt, že jde na start s borci, kteří mají i o deset let více zkušeností. Naopak, byla to pro něj o to větší motivace. „Nebyl to problém. Ano, je mi sice čtrnáct, ale svůj věk jsem nikdy nevyužíval jako omluvu. Kdybych tak udělal, nikdy bych se neposnul kupředu. Místo toho jsem tvrdě pracoval, což je myslím dobré pro moji budoucí kariéru,“ uzavřel Ptáček, pro kterého bude už další sezóna opět zlomová. Usedne totiž do monopostu formule 4. Na detaily si zatím počkejte, určitě vám je už brzy přineseme.

Foto: archiv

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *