Další závod F2 v Monze: Charouz Racing System měl k bodům hodně blízko

S jasným cílem odjížděla historicky první česká stáj v seriálu FIA Formula 2 na další díl šampionátu. V italské Monze se chtěli oba jezdci po nevydařeném představení v belgickém Spa dostat zpátky na bodované pozice. To se bohužel nepodařilo, i když k tomu bylo opravdu hodně blízko.

Jisté je, že na Belgii fanoušci, jezdci i celý tým zapomněli velmi rychle. Už kvalifikace ukázala, že Antonio Fuoco i Louis Delétraz mohou jet plnohodnotný závod s nejlepšími, když oba do závodu vyrazili z první desítky. Pro švýcarského pilota však naděje na dobrý výsledek zhasly už ve druhém kole.

Soupeř ho vytlačil mimo trať a výlet do štěrku znamenal zničené pneumatiky. Po nucené zastávce v boxech se tak propadl až na osmnácté místo. Po návratu na trať však zajížděl velmi rychlé časy, nakonec to však nestačilo na lepší než třinácté místo.

To jeho týmový parťák si počínal o poznání lépe. Juniorský jezdec Ferrari se chtěl před domácími fanoušky ukázat. Legendární, 5,79 kilometru dlouhý okruh mu sedl a Fuoco dojel na solidním osmém místě. To znamenalo nejen body, ale také pole position pro nedělní sprint. Bohužel pro něj a celou stáj ho komisaři potrestali za nesprávné nastavení plynu na jeho monopostu. Body byly rázem pryč a Ital navíc do sprintu startoval až z posledního místa.

Jak Fuoco, tak i Delétraz se v neděli samozřejmě snažili napravit si reputaci a dokázali, že jsou velmi kvalitními jezdci. Prvně jmenovaný nakonec dojel desátý, Švýcar hned za ním jedenáctý. Přes tyto světlé momenty však tým odjel z Monzy bez bodového zisku.

Majitel týmu, Antonín Charouz, řekl: „Byli jsme samozřejmě moc zklamáni z toho, že jsme v sobotu přišli o bodované místo i výhodu do sprintu. Ale trest jsme přijali. S nedělním výkonem kluků jsem byl spokojen. Bylo vzrušující sledovat, jak se perou o co nejlepší výsledek.”

Šéf týmu, Bob Vavřík, řekl: „Technická chyba byla nešťastná a litovali jsme jí. V neděli jsme však ukázali, že dokážeme bojovat jako tým, nevzdáváme se za žádných okolností. A to jsou věci, na kterých se dá stavět.”

Antonio Fuoco řekl: „Bylo mrzuté, že jsme v sobotu dostali trest. Byla to chyba týmu, ale i z ní se do budoucna poučíme. Nedělní sprint mě moc bavil. Ale je téměř nemožné skončit na bodech, když začínáte s posledního místa.”

Louis Delétraz řekl: „Všechno se pokazilo ve chvíli, kdy jsem byl v sobotu vytlačen do štěrku. To byl v podstatě konec celého víkendu. V neděli jsem měl dobré tempo, ale na lepší výsledek to nestačilo. Mrzí mě, že jsme se nedostali na body, kam podle mého názoru patříme.”

Průběžné pořadí jezdců:
1. G. Russell 219 bodů
2. L. Norris 197 bodů
3. A. Albon 176 bodů
4. A. Markelov 160 bodů
5. N. de Vries 155 bodů

7. Antonio Fuoco 112 bodů
10. Louis Delétraz 62 bodů

Průběžné pořadí týmů:
1. Carlin 339 bodů
2. ART Grand Prix 281 bodů
3. DAMS 249 bodů
4. Russian Time 205 bodů
6. Charouz Racing System 174 bodů

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *