Daytona mu zachutnala, Alonso pojede vytrvalostní šampionát

A je to venku! U McLarenu už oficiálně potvrdili, že Fernando Alonso pojede celý seriál vytrvalostního mistrovství světa. V barvách Toyoty tak naváže na závod v Daytoně, který se mu však příliš nepovedl, když ho ovládla značka Cadillac.

Bylo téměř jasné, že čtyřiadvacetihodinovku v Le Mans si španělský pilot ujít nenechá. Zároveň se však špitalo, že k dalším závodům už zelenou nedostane. Opak je však pravdou, pojede i další tři podniky. Konkrétně se představí ve Spa-Francorchamps 5. června, na okruhu v Silverstone 19. srpna a zvládně i start v Šanghaji 18. listopadu. Jediný závod, kde bude chybět, bude ve Fudži. Důvod je prostý, tou dobou bude na Velké ceně USA v Austinu.

„Je to obrovská výzva, netajím se tím, že chci získat Trojkorunu. Díky McLarenu to mohu zkusit a i když to bude strašně moc těžké, věřím si,“ má jasno Španěl. Nezapomněl však rychle dodat, že hlavní jsou pro něj závody seriálu Formule 1. Ještě, že tak, šéfové McLarenu už povážlivě zdvihali obočí. Uvidíme, jestli to nakonec dopadně takto ideálně a Alonso si opravdu vyzkouší všechny zmíněné závody.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *