Delétraz: Každý závod jsme rychlejší, jen potřebujeme lepší kvalifikaci

Louis Déletraz z českého Charouz Racing se zpočátku sezony trápil. Ač rychlost týmu nechyběla, poprvé v sezoně dokázal bodovat až o čtvrtém závodním víkendu v Monaku. Od té doby se ale u něho všechno otočilo. Hned druhý den si v Monaku vyjel druhé místo. A další stupně vítězů získal o minulém víkendu ve Francii. Jak si povede tento víkend v Rakousku?

Po těžkém startu sezony máš teď na kontě dvě pódiová umístění. Jak jsi spokojený s aktuální částí sezony?
Poslední dva víkendy byly opravdu dobré, získali jsme hodně bodů. Máme dokonce auto, které získalo o posledních dvou závodních víkendech nejvíce bodů, takže je to dobrý pocit. Udělali jsme dobrou práci a pokud bude auto takto fungovat i nadále, budeme moci bojovat.

Největší úspěchy Charouz Racing zaznamenal v nedělních sprintech. Myslíš, že jste schopni vyhrát i hlavní závod?
Myslím, že ano. V předešlých závodech jsme měli nějaké technické problémy, ale nyní jsme každý závod silnější. Máme dobrou rychlost, jen potřebujeme dobru kvalifikaci, abychom byli vepředu a jednou se to stane.

Poprvé v historii má formule 2 v kalendáři tři po sobě jdoucí závodní víkendy. Jak si na tuto situaci věříš?
Mě se taková situace líbí, protože se nikdy nezastavíte, vždy jezdíte. Je to dobrý pocit. Cítím se, jako by byl Paul Ricard jen včera a zítra se vracím do auta, takže si myslím, že je to těžké pro tým, protože s tím mají hodně práce, ale poté budeme velmi šťastní.

Co si myslíš o Red Bull Ringu?
Je to trať, kterou mám velmi rád, vyhrál jsem zde hodně závodů s Formulí Renault 2.0 i Světovou sérií. Vždycky jsem tu měl dobré výsledky, takže ji mám rád. Je dost krátká, není tu mnoho zatáček, ale je velmi technická.

Jaké jsou tvé cíle pro zbytek sezony?
Musíme se udržet tam, kde jsme nyní, získávat pódia a hodně bodovat, být na pódiu v hlavním závodě a potom uvidíme, kde budeme na konci sezóny, ale teď se vracíme v plné síle.

-Šárka Chomiaková-

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *