Druhý závod F1 v USA? Zatím jen sen

Severní Amerika je samozřejmě velmi lukrativní částí světa, byznys jménem Formule 1 není výjimkou. Je tedy logické, že se reálně uvažuje o druhém závodě v USA. Zatím se jen mluví, minimálně pár let to ještě potrvá.

Formule 1 je v USA populární, ale pořád je jen Popelkou v porovnání například s Indy Car. Přesto na něm majitelé F1 vydělají tolik, že si o tom v Evropě mohou většinou nechat jenom zdát. Proto se uvažovalo o tom, že se na okruhu v Miami pojede už příští rok. Jenomže se ukázalo, že jsou to spíše vzdušné zámky a toužebná přání. Druhý závod v USA a čtvrtý v Severní Americe po Mexiku, Texasu a Montrealu se tedy zatím odkládá.

Na Floridě by se tak mohlo jet nejdříve v roce 2020, ale i to je velmi optimistická varianta. Největším problémem je prý najít ideální trasu a i když má projekt velkou podporu města, což potvrdil i starosta Miami Francis Suarez, mluví do toho až příliš mnoho subjektů. Zdržení zřejmě vyvolalo nadšení zejména v Německu, právě tamní Velká cena j v největším ohrožení, pokud klapne Florida.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *