Eldorádo veteránů: Bavaria Historic 2018

31. ročník ADAC Bavaria Historic to je 3denní, 600 km dlouhá historická rallye, doprovázená největším srazem veteránů Bavorska. Kolem zámku Maxlrain u lázeňského městečka Bad Aibling se setkali majitelé a přátelé historických vozidel, kteří mohli odivovat přes 3000 exponátů z dějin motorismu.

Rallye vedla 75 posádek malebným okolím Rosenheimu až do Kufsteinu v sousedním Rakousku, aby po 3 etapách končila opět v dějišti startu, v Bad Aiblingu. Nejprominentnějšími účastníky při tom byli bývalý jezdec DRM a Le Mans, Jeho výsost Princ Leopold von Bayern a přední německá závodnice 80tých let Lili Reisenbichlerová. Jízdu závodním vozem mohli okusit i návštěvníci: Na uzavřeném parkůru u zámku nasedli výherci slosování jak spolujezdci buď do brutálního Audi S1, sportovního Lotusu Mk40, nebo Lancie Delta Integrale. Svůj stánek měl na pozemku Maxlrain i nejúspěšnější závodní tým jižního Bavorska, Schnitzer z Freilassingu. Manažer stáje Charlie Lamm předvedl vedle aktuálního BMW 6GTR in klasický tym 635CSi.

V naší elektronickou a technickou perfekcí „pokažené“ sterilní době se podnik těší obrovské oblibě jak mezi fandy motorů, tak i v politice. Zácpy v širokém okolí Bad Aiblingu, 15000 návstěvníků akce Oldie-Feelinig v Maxlrainu a další tisíce podél etap Bavaria Historic svědčili o rostoucí touze vidět, slyšet a cítit „opravdové“ motocykly a automobily.

Text a foto: Roman Klemm

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *