F2 v Barceloně: Fuoco zajistil další body pro Charouz racing System

Historicky první český tým v seriálu FIA Formula 2 může být se třetím dílem sezóny spokojen. Na okruhu v Barceloně si díky jezdci akademie Ferrari připsal důležité body. Antonio Fuoco totiž skončil v sobotu desátý, v nedělním sprintu pak bral sedmé místo. V čele pořadí šampionátu zůstává Lando Norris.

Do konce sezóny formule 2 sice ještě zbývá devět zastávek, už teď je ale jasné, že je pořádně zajímavá. Vždyť z prvních šesti závodů máme pět různých vítězů. Velká cena Španělska nebyla, co se dramatičnosti týká, žádnou výjimkou. Českého fanouška zároveň musí těšit, že důležitou roli hraje i stáj Antonína Charouze. Jako nováček seriálu si totiž tým počíná možná až nad očekávání dobře. Předchozí závody v Bahrajnu české příznivce namlsaly, protože Antonio Fuoco dojel na parádním třetím místě. V Katalánsku se sice takové body nekonaly, přesto je každý bodík do sbírky vynikající počin.

Právě jeden bod za desáté místo dovezl v sobotním závodě opět Ital Antonio Fuoco, který se zatím jeví jako lepší z dvojice, kterou tvoří se Švýcarem Louisem Delétrazem. A nebýt hned čtyřech výjezdů virtuálního safety caru, mohl jezdec akademie Ferrari klidně myslet i na lepší umístění. V té době totiž Fuoco nemohl naplno využít své rychlosti a když se to nasčítá, šlo dokonce o téměř čtvrtinu z celého závodu. „Byl to hodně těžký závod. Stále se však zlepšujeme, jako nováček se stále ještě učíme. Antoniův bod nás navíc posunul týmy, přeskočili jsme BWT Arden, což je super,“ měl jasno Antonín Charouz. „Máme potenciál, víme to. Jen to musíme dostat na trať,“ doplnil ho týmový šéf Bob Vavřík.

Delétraz bohužel do cíle nedojel vůbec, když musel ze závodu odstoupit po kolizi se Seanem Galalelem. Podle rozhodnutí komisařů to navíc byla jeho vina, takže do nedělního sprintu šel po penalizaci až z posledního místa. Z vítězství se v prvním barcelonském závodě nakonec radoval George Russel, druhé místo si vyjel Nyck De Vries, třetí skončil Lando Norris z do F2 se vracejícího Carlinu.

Druhý závod na jezdce čekalo šestadvacet 4655 metrů dlouhých okruhů. A i když nepršelo, déšť sehrál důležitou roli. Trať totiž nestačila zcela oschnout, což se hned na začátku projevilo několika karamboly. Naštěstí se to netýkalo stáje Charouz Racing System, Antonio Fuoco dojel na velmi dobrém sedmém místě. Jeho parťák až do poslední zatáčky bojoval o bodovanou osmičku (ve sprintu není bodování deset jezdců tak, jako v klasickém závodě), nakonec to ale nevyšlo a Delétraz uzavřel první desítku. „Chtěli jsme v obou závodech bodovat, což se povedlo. Příště budeme zase o něco lepší,“ věří Antonín Charouz. Bez bodu ve sprintu zůstal i Artem Markelov přesto, že startoval z pole position. Z prvního vítězství v kariéře v F2 se tak radoval Jack Aitken a v šestém závodě sezóny získal pro tým ART třetí triumf. Na stupně vítězství ho doprovodili druhý Alex Albon a opět třetí Lando Norris, který se tak udržel v čele mistrovství. Další závodní víkend čeká celý kolotoč Formule 2 24.-26. května v Monaku.

Foto: fiaformula2.co.uk

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *