Ferrucci má “vyděláno”: Obří pokuta, diskvalifikace a zákaz startu ve dvou závodech

Juniorský jezdec týmu F1 Hass Santino Ferrucci, který jezdí v barvách stáje Trident šampionát Formule 2, nebude na poslední závody na okruhu v Silverstone vzpomínat v dobrém. Za nejrůznější prohřešky vyfasoval pokutu v celkové výši 66 tisíc eur, navíc dalších dvou podniků v Maďarsku a Belgii se bude účastnit jen jako divák.

O tom, že jsou piloti formule občas horké hlavy, není třeba mluvit. Tak to zkrátka je, ale nic se nemá přehánět, protože pak to nemusí dopadnout dvakrát dobře. Vyprávět by o tom mohl jezdec Tridentu Santino Ferrucci. V nedělním sprintu na Silverstone si na trati nepočínal zrovna v duchu fair play (alespoň tak to cítily někteří další jezdci), když se dostal do konfliktu s týmovým kolegou Arjunem Mainiem. Závodníci tedy požadovali jeho předvedení před komisaře a vysvětlení Ferrucciho počínání. Ti jim dali zapravdu a jezdce si opravdu předvolali. Ten ale odmítl, což nemohlo zůstat bez odezvy.

Mladík tedy dostal pokutu 60 tisíc eur a navíc ještě zákaz v dalších dvou kole šampionátu, tedy v Maďarsku a v Belgii. Stále však odmítal předstoupit před komisaře, byl tedy bez možnost hájit se diskvalifikován ze sobotního sprintu, kde skončil na čtrnáctém místě. Dále dostal pokutu 6 tisíc eur za to, že v pit lane měl jen jednu rukavici a telefonoval, což bylo vyhodnoceno jako porušení bezpečnostních, sportovních a technických předpisů. Jak je vidět, stačí opravdu málo, aby si člověk i ve Formuli 2 pěkně “vydělal”…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *