Fittipaldi testoval Formuli E, možná ale zamíří do USA nebo Japonska

Budoucnost brazilského závodníka Pietra Fittipaldiho je nejistá. Přesto, že před pár dny testoval v Marakéši v barvách týmu Panasonic Jaguar Racing Formuli E a vedl si velmi dobře, budoucnost tam nevidí. Dokonce to zatím vypadá, že nezakotví ani ve Formuli 2, jak se plánovalo. Jeho kroky dost možná povedou do USA nebo Japonska.

V minulé sezóne se vnuk dvojnásobného mistra světa Formule 1 blýsknul titulem v seriálu Formula V8 3.5, kterým navíc pomohl i k celkovému triumfu české stáji Lotus. Letos však zatím neví, kde skončí. „Jasno bude během týdne, maximálně dvou. Ale nejsem si jist, že pojedu Formuli 2,“ usmíval se sympaťák. Zatím to prý vypadá, že by mohl dostat šanci v IndyCar, případně v seriálu Super Formula, což je japonská obdoba Formule 3000. „Vše nyní analyzujeme a vybíráme z několika možností. Rozhodnutí bude opravdu brzy,“ slíbil Fittipaldi, který se ukázal v parádním světle i v rámci testování v Marakéši.

S Jaguárem totiž dosáhl na druhý nejrychlejší čas a klidně by tak našel uplatnění i v tomto “elektrickém” seriálu, který je čím dál tím populárnější. Mnohem pravděpodobnější je však právě přesun do USA, kde má mladý jezdec kořeny. Narodil se totiž v Miami a část své kariéry trávil v NASCAR Whelen All-American Series. Do Evropy se pak vydal až v roce 2013.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *