Force India má dluhy, stáj skončila pod nucenou správou. Jmenuje se zachránce Lawrence Stroll?

Obrovské dluhy má prý stáj Formule 1 Force India. Přesto, že by měly dosahovat opravdu astronomických výšin, na chod týmu to prý nebude mít žádný vliv. Zatím to odnesl jen druhý pilot Esteban Ocon.

Kdo se slituje? Tak nějak teď možná vzhlíží k nebesům manažeři stáje Force India. Čtyři miliony eur, tedy v přepočtu více než 100 milionů korun prý dluží mexickému jezdci Sergiu Pérezovi, dalších více než 300 milionů korun automobilce Mercedes. Největším věřitelem má být vlastní holdingová společnost, kde je údajně “zásek” v přepočtu za více než pět miliard korun. Nucená správa zatím prý chod týmu nijak nezasáhla s výjimkou ukončení smlouvy s Oconem, což by samozřejmě nebyla žádná velká tragédie. Co ale dál?

Na zázrak těžko spoléhat, Force India však možná nebude muset hledat příliš daleko. Lawrence Stroll by mohl být vážným zájemcem s tím, že by si přál vidět svého syna Lance v týmu Williams. Podle některých médií už možná dokonce tým koupil. A pokud ne, pak je tu ruský byznysman Dmitrij Mazepin, jehož synáček jezdí GP3. Uvidíme, jak to nakonec dopadne a jaké budou oficiální zprávy. Konec Force Indie ve Formuli 1 však zřejmě nehrozí.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *