Formule 2 odstartovala v Bahrajnu: Skvělý návrat Carlinu, česká stáj bez bodu

Velká premiéra české stáje Charouz Racing System v seriálu Formule 2 v Bahrajnu se příliš nepovedla. Antonio Fuoco bohužel zůstal hned na startovním roštu, když špatně odstartoval. Louis Delétraz doplatil na brzkou výměnu pneumatik ve chvíli, kdy jezdil pátý. Nakonec však skončil třináctý. Skvělý návrat do kolotoče F2 oslavila stáj Carlin díky „double“, Lando Norris zvítězil s naprostým přehledem.

Pro oko nezaujatého diváka bylo 32 kol na okruhu Sakhir International velmi pohledným závodem. Rozdíl v počtu soubojů a hlavně pak v množství předjížděcích manévrů byl oproti Formuli 1 obrovský. Na své si přišel i český divák, protože poprvé v historii Formule 2 se na start postavila i česká stát Charouz Racing System. V cíli se však pozornost upírala na staronového účastníka seriálu, britskou stáj Carlin. Lando Norris ukázal, že ne nadarmo je považován za jednoho z nejtalentovanějších jezdců současnosti a proč si ho jako juniora hýčká McLaren. Od začátku nenechal nikoho na pochybách, že právě on si při svém debutu ve Formuli 2 dojede pro vítězství. S loňským šampionem evropské Formule 3 se tak musí počítat. Triumf Carlinu umocnil druhým místem Sérgio Sette Camara, když pomyslné stříbro hájil do posledního metru.

Skokanem závodu byl bezesporu Artem Markelov z týmu Russian Time. Ze sedmnáctého místa na startu se dokázal prodrat až na konečnou třetí příčku, což je hodně slušný počin. Naopak nový monopost, který pohání přeplňovaný šestiválec s turbem o objemu 3,4 litru a jehož maximální výkon je 620 koní, si příliš nevyzkoušel Roberto Meshi. Španěl do závodu neodstartoval stejně, jako Antonio Fuoco z českého týmu. „Bohužel to nebyl uplně náš den, ale to k závodům patří. Už zítra je další závod,“ uvedl k tomu majitel stáje Antonín Charouz.

Druhý jezdec Charouz Racing System dlouho jezdil na bodech. Z páté pozice na startu se sice Louis Delétraz okamžitě propadl na šestou a po chvíli i na sedmou příčku. Po pitstopu byl znovu páty a ještě pár kol před koncem to vypadalo, že první desítka by mu neměla uniknout. Zřejmě však doplatil na rychle “odcházející” pneumatiky Pirelli. Jako druhý ze startovního pole totiž zajel do boxů, kde musel povinně vyměnit ze střední na měkkou směs. Nedokázal však pneumatiky pošetřit a tak se logicky stalo, že se mu gumy rychleji opotřebovaly a neměl šanci odolávat atakům soupeřů. „Nedalo se s tím nic dělat. Předjížděli mě jeden za druhým,“ smutně konstatoval Švýcar. Už zítra však bude mít další šanci svou pozici vylepšit. Od 13.15 můžete na stanici Sport 2 sledovat sprint na třiadvacet kol s oběma jezdci Charouz Racing System na startu.

Foto: Dutch Photo Agency a Facebook

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *