Formule E ruší časové omezení v pitstopu. Není to nebezpečné?

Pro fanoušky všechno, řekli si zřejmě bossové Formule E a s okamžitou platností zrušili časové omezení, které musí jezdec zůstat v rámci výměny monopostu. Znamená to tedy, že kdo to zvládne rychleji, získává výhodu. Ovšem sami jezdci se shodují, že to může být krajně nebezpečné.

Nezasvěcený divák jása, protože to pro něj bude další zajímavé zpestření. Každý tým se bude snažit být co nejrychlejší, z čehož mohou vyplývat hodně zajímavé situace. To je však jen jeden úhel pohledu. Odborníci, ale i někteří závodníci se shodují, že to bude dost nebezpečné. „Není to dobré. Může se stát, že si někdo z nás zapomene ve spěchu zapnout spodní část pásů. A to se pak snadno stane neštěstí,“ má jasno vedoucí muž seriálu Sam Bird. Vedení Formule E kritiku odmítá a tvrdí, že časové omezení je už zbytečné, protože limit se stejně blížil k dosažitelnému času.

Řešením by tedy mohlo být třeba zavedení jednoduššího zapínání bezpečnostních pásů tak, jak to nabízí GT vozy. „Je mi záhadou, proč se to řeší teď a ne už před sezónou. Takhle to nemá cenu, bude to narychlo a napůl. Alespoň ať udělají něco s těmi pásy,“ přeje si úřadující šampión Lucas Grassi. Tak uvidíme, jako to nakonec dopadne.

Foto: Facebook

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *