Formule E zrušila závody v Montrealu, starostka slaví

Mělo to být důstojné zakončení probíhající sezóny Formule E. Ale nebude. Starostka Montrealu Valérie Plante oznámila, že se závody v červenci nepojedou. Smlouvu druhé největší kanadské město vypovědělo s okamžitou platností.

Pro nejvyšší představitelku Montrealu je to velké osobní vítězství. Starostka se nikdy netajila tím, že závody Formule E jsou pro město naprosto zbytečné a jen zatěžují veřejnou kasu. Navíc minulé závody zde financovala státní společnost Hydro Quebec, což bylo trnem v oku zejména opozičním politikům. Na druhou stranu sama starostka se před časem nechala slyšet, že něco takového se rozhodně opakovat nesmí. A jak je vidět, ani nebude.

 

Vedení Formule E však zřejmě věc nenechá jen tak vyšumět do ztracena. Vše už prý bylo předáno do rukou kanadských právníků. V každém případě to teď vypadá, že poslední závody seriálu se tedy nepojedou v Kanadě, ale v New Yorku 14. a 15. července 2018. Ve hře je ale stále ještě možnost, že za Monteral “zaskočí” jiné město, které má o pořádání akce větší zájem.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *