Formule míří do Monaka: Chybět nebude ani česká stáj

Zřejmě jeden z nejtěžších okruhů celé sezóny čeká historicky první českou stáj v seriálu Formule 2 od čtvrtka do soboty v rámci Velké ceny Monaka FIA Formula 2, která je součásti kolotoče F1. Tým Charouz Racing System má za sebou úspěšné zastávky v Ázerbájdžánu i Španělsku, když vždy dokázal dojet na bodovaných místech. Na městském okruhu v Monaku je však jen velmi málo prostoru k předjíždění. Co tedy bude rozhodovat?

Alfou a omegou úspěchu bude s největší pravděpodobností už kvalifikace. Pokud si Antonio Fuoco a Louis Delétraz vyjedou kvalitní pozice na startovním roštu, mají šanci zopakovat či dokonce vylepšit svá dosavadní maxima. Jen pro připomenutí, zatím nejlepším počinem stáje je třetí místo Fuoca z Baku a i díky tomu je Charouz Racing System mezi týmy na sedmé příčce. Pokud to však budou chtít oba jezdci vylepšit, musí se od první vteřiny soustředit, 3,3 kilometru dlouhý okruh totiž neodpouští ani sebemenší chybičku. „Je to jedinečná trať, to všichni víme. Zároveň Monako dobře známe, víme o nástrahách i plusech okruhu. Věřím, že jsme připraveni,“ uvažoval majitel stáje Antonín Charouz. Ten přitom moc dobře ví, o čem mluví. V Monaku už totiž v minulosti slavili úspěchy například Brendon Hartley či Marco Sørensen, kteří jezdili v barvách Charouzova týmu Lotus v seriálu Formula V8 3.5.

Také šéf týmu Bob Vavřík má jasno v tom, že nadcházející dny nebudou úplně standardní. „V Monaku je na každého jezdce velký tlak, mají jen šestnáct minut na kvalifikaci. Pokusíme se být na startu co nejvíc vepředu, to je základ dobrého závodu.“ Český tým už dokázal, že se může v klidu měřit s nejlepšími. Fanoušci se tak mohou i v monackém knížectví dočkat super výsledku. „Loni jsem tu jel dva závody, něco o trati vím. Ale samozřejmě teď máme jiné auto, zkoušíme nové věci. Doufám, že to během tréninků dáme dohromady tak, aby v kvalifikaci a závodech vše klapalo,“ přeje si Antonio Fuoco.

Český fanoušek o nic podstatného nepřijde. První závod Formule 2 se jede v pátek v 11.30 a díky živému přenosu stanice Sport 1 můžete být u toho. Sobotní sprint pak můžete sledovat od 17. hodin na Sport 2, záznam potom na stejném programu v poledne o den později. Live timing najdete zde.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *