Foto-Story Charouz Racing v Monze: Bez bodů před očima bossů Ferrari

Když odjížděl tým Antonína Charouze před týdnem ze Spa-Francorchampsu domů bez bodů, tak si byli pozorovatelé jisti, že se jednalo o jedinečné „uklouznutí“. Každému ve stáji bylo jasné, že o 5 dní později bude juniorská stáj Scuderie Ferrari v Monze pod mnohem větším tlakem a že se podobný výsledek nesmí zopakovat. Právě to se ale v Monze stalo.  

Ještě po páteční kvalifikaci se zdálo, že Monza bude pro český tým jedním z lepších víkendů. Antonio Fuoco a Louis Delétraz se kvalifikovali mezi top10, což poukazovalo na sobotní boj o body. V sobotu odpoledne ale nedokázali Charouzovi chlapci od prvních metrů houslit mezi nejrychlejšími. Fuoco, kterého přišly do Monzy podpořit desítky nadšených fandů, byl nakonec rád za 8. místo. Toto umístění sice slibovalo nedělní pole-position, tato naděje se ale vypařila při technické kontrole po závodě: Elektronika italova vozu vykazovala nepovolené nastavení a Antonio letěl z výsledků. A kolega Louis Delétraz? Chlapec, který nastoupil do sezony 2018 s ohromnými ambicemi, skončil pouze 13…

Pravidla tomu chtějí, že pokažená sobota zmaří danému jezdci zákonitě i nedělní závod. Při sprintu v nedělní poledne se sice Fuoco prodral až na 10. místo v cíli a Delétraz dojel 11., body se za to ale nerozdávaly.

Tým kolem sportovního manažera Boba Vavříka už brzy začne hledět spíše do budoucnosti. V sezoně 2019, ve které Charouz hodlá mimo F2 nasadit i tým F3, chce budovat úspěch na zkušenostech jež nová stáj letos udělala. Bude i na Scuderii Ferrari, aby Charouzovi dodala nadanejší piloty. Fuoco a Delétraz své šance ve Formuli 2 dostali – ta letošní nebyla první. Juniorská základna Scuderie je bohatá a obsahuje i jezdce, kteří jsou mentálně připravení a zvyklí pravidelně bojovat o vítězství – Benvenuto Marcus Armstrong, Callum Ilott, či Mick Schumacher…!

Text a foto: Roman Klemm

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *