Foto Story: Debut 5násobného šampiona rallye Sebastiena Ogiera v DTM

Gerhard Berger se opravdu snaží „svou“ DTM postavit na nohy. Sám dobře ví, že jezdci, kteří letos bojují o titul – tedy René Rast, Gary Paffett a Paul di Resta – nemají „jména“, která by ohromila širokou veřejnost.

Proto se jednotlivé podniky snaží opepřit hostujícími jezdci, kteří by měli světu něco říkat: V Hockenheimu to byl Mattias Ekstrom, pro Misano planoval s Dottore Valentinem Rossim, na Nurburgringu ujel pár demonstračních kol Mick Schumacher, no a na Red Bull Ringu usedl do Mercedesu polepeným obrázky z minulých let DTM 5násobný mistr světa rallye Sebastien Ogier. Francouz se okamžitě stal středem pozornosti fandů a hostování se mu líbilo, i když dojel jen 13. v sobotu a 16. v neděli:

„Věděl jsem, že to bude těžký víjend, příležitost startu v tak senzační sérii jsem si ale nechtěl nechat ujít. Počasí můj úkol jistě ztížilo. Neustále se měnilo a proto jsem se nemohl spolehnout na konstantní data. Začátek sobotního závodu mi moc nevyšel. Nemohl jsem najít správný rytmus a začalo jsem se nudit. Po výměně pneumatik se to ale změnilo. Konečně jsem měl i někoho před sebou, s kým jsem mohl bojovat. Mé gumy ale asi byly ještě moc studené a otočil jsem se. Díky Safety Caru pak byly poslední 3 kola dost napínavé – s touto fází jsem dost spokojen,“ popsal Ogier svou sobotu v DTM.

V neděli si rozdal pěkný souboj s BMW Augusta Farfuse: „Předjel jsem Farfuse, který ztrácel olej. Pak jsem následoval Rockenfellera. Předjet jsem ho nedokázal, 20 kol jsem se ho ale držel – to bylo pozitivní.“ Své hostování shrnul pohledem do budoucna: „Teď bych ještě rád zůstal ve světě rallye, člověk ale nikdy neví, co čas přinese. O DTM jsem si udělal obrázek a myslím, že mám jistý potenciál. Možná, že zde jednoho dne započnu svou novou okruhovou kariéru…“

Text a foto: Roman Klemm

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *