Foto-Story F2 v Monze: Russell a ostatní snílci o Formuli 1…

Paddock Formule 2 ovládala v Monze samozřejmě dvě hlavní témata. Za a) kdo si vyjede nejlepší výchozí pozici pro boj o titul? A za b) který, nebo dokonce kteří jezdci zvládnou přes zimu postup do Formule 1?

Ohledně prvního bodu byla odpověď po nedělním polední jasná: Chladnokrevný a jen zřídka chybující Angličan George Russell udělal 4. místem v sobotu a vítězstvím v neděli směrem zisku titulu relativně velký krok, zatímco jeho největší soupeři zaváhali. Co se druhého bodu týče je paleta možných šťastlivců širší. Sám Russell má coby junior Mercedesu výborné karty, což na dotaz bez okolků přiznal.

Dva silné závody předvedl i Rus Arťjom Markelov, kterého některé zprávy spojují jak s Williamsem, tak s Toro Rosso. S neuvěřitelně širokým úsměvem běhal po paddocku Anglo-Thajec Alexander Albon – ví už o své budoucnosti s Toro Rosso více…? No a pak je tu samozřejmě junior McLarenu Lando Norris, který směl – tak jako již ve Spa – absolvovat páteční volný trénink v kokpitu Formule 1. Zajímaví outsiděři ovšem jsou (díky svému talentu) Brazilec Sergio Sette-Camara a (díky penězům a nadšení svého otce) Indonésan Sean Gelael…

V parku kolem letního sídla italského krále bylo kolem F2 vidět toto:

Text a foto: Roman Klemm

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *