Foto-Story GP3 v Monze: Beckmann umí v sobotu, Piquet s Alesim většinou jen v neděli…

Výsledky 18letého Němce Davida Beckmanna musí establishmentu GP3 pomalu působit bolehlav. Sezona zatím patřila třem z jezdců špičkové stáje ART, Hubertovi, Ilottovi a Mazepinovi, kteří se dělily o zlaté poháry a budou bojovat do posledního závodu o titul mistra.

Chráněnec vítěze Le Mans, Manuela Reutera začal sezonu se švýcarskou stájí Jenzer. Beckmann ji ale po Silverstone opustil a zaujmul volný kokpit (po odchodu Lorandiho do F2) u Tridentu. Od té doby nechává trojici ARTu polykat prach: v Budapešti byl nejrychlejší volného tréninku, ve Spa vyhrál jak kvalifikaci, tak závod a stejný kousek zopakoval minulý víkend v Monze. Zatímco si italskou pole-position zajistil jen opravdu těsně (byl o 0,011s rychlejší, než Hubert), ovládl mokro-suchý závod stylem velkého šampiona a ostatní dojeli až daleko za ním.

A pak tu byl nedělní sprint… Závod, který dle moderních (nesportovních) pravidel dává šanci lepšího startovního místa těm, kteří se za normálních podmínek nedokáží prosadit. A právě takovými „nedělními jezdci“ jsou Pedro Piquet a Giuliano Alesi. Musí se ale přiznat, že pozorovat jejich nedělní show, při které si na trati nedarovali ani centimetr a při tom jim stojíc bok po boku v boxech fandili jejich velcí tátové, bylo skutečně velkolepé…

Text a foto: Roman Klemm