Foto-Story: Sraz bývalých hvězd DTM při loučení Mercedesu v Hockenheimu

Důležitý německý výrobce Mercedes-Benz před rokem šokoval vedení šampionátu DTM oznámením, že v této sérii koncem sezony skončí. Říjen 2018 tu byl rychleji, než se kdo nadál a v Hockenheimu nastal pro Mercedes po 30 úspěšných letech v tomto mistrovství čas loučení.

Výborně se při tom hodilo, že v rámci víkendu startovala série Tourenwagen-Classic a jedinečné příležitosti loučit se aktivním způsobem za volanty jejich bývalých závoďáků se chopilo hned několik hvězd minulosti: Několikanásobný šampion DRM, DTM a vítěz Le Mans Klaus Ludwig osedlal AMG-Mercedes C-Klasse, stejně tak jako věčně mladý Jörg van Ommen. Legenda DRM Harald Grohs startoval na jeho Valier-BMW M3 z roku 1987, Christian Menzel s novějším STW-BMW E30, další  ex-BMW-Junior Marc Hessel jel na M-trojce v továrním lakování a dřívější hvězdy Mercedesu v DTM Kurt Thiim s Rolandem Aschem zaujali pozice v klasických Mercedes 190 Evo2. Jezdec Pace-caru Formule 1,

Bernd Mayländer má také kořeny v DTM-Mercedesu a směl si znovu vyzkoušet  typ Class-C. Dalším vrcholem víkendu bylo korzo soudobých silničních výrobků Mercedesu, ze kterých publiku mávali vedle výše zmíněných jezdců další osobnosti s úzkými pouty ke Stuttgartské značce, jako David Coulthard, Suzy Stoddart-Wolf, Ellen Lohr, Norbert Haupt, Toto Wolf, Karl Wendlinger, Jochen Mass, Jürgen Hubbert a Hans Werner Aufrecht.

Text a foto: Roman Klemm   

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *