Ghiotto: Díky fanouškům se tu cítím o hodně slavnější, než ve skutečnosti jsem

Luca Ghiotto prožil loni u Russian Time silnou sezonu, kdy skončil čtvrtý v šampionátu. Letos přestoupil do týmu Campos s tím, že by chtěl bojovat o titul. Ale jeho vůz na nejlepší nestačí. Luca zatím třikrát dokázal vybojovat podium a celkově mu patří až osmé místo. My jsme ho před jeho domácím závodem na Monze vyzpovídali.

Jak si spokojený se svojí dosavadní sezonou?
Vůbec nejsem spokojený. To je ale myslím normální, když jsem loni skončil čtvrtý a letos jsem nastoupil do sezony s cílem vyhrát šampionát, ale k tomu nejsem blízko ani trochu. Vlastně si myslím, že se svojí aktuální pozicí mám na to, abych skončil možná v TOP 5. Přesněji chci říci, že i skončit v TOP 5 by bylo něco. Takže pokud se ptáte na stupnici od jedné do deseti, tak jsem spokojený asi tak na dva.

Co považuješ za svůj prozatím nejlepší závod sezony?
Myslím, že Paul Ricard, protože jsem se tam dostal dvakrát na pódium. A speciálně první závod, protože jsem dostal hodiny a na konci prvního kola jsem byl poslední a nakonec jsem dojel třetí, takže to byl dobrý závod. Byli jsme rychlí, a ve druhém závodě taky, takže to byl povedený víkend. Také jsme byli rychlí v Baku a myslím, že jsme mohli získat pole position, ale pak jsme jej kvůli smůle nezískali. Pak je tu hodně závodů, o kterých jsem předpokládal, že by mohly být dobré, ale nebyly, takže moje odpověď je Paul Ricard.

Jak se ti spolupracuje s Camposem?
Vidím, že se chtějí zlepšovat a tvrdě pracují. My všichni tvrdě pracujeme již od začátku sezony na všech problémech, které máme, jak nastavení auta atd. Takže vidím, že se opravdu chtějí zlepšit. A také, protože jsem Ital, vidím rozdíl v pracovní mentalitě mezi Italy a Španěly, ale také mezi lidmi, jako jsou Němci a Angličané. Tady je to víc než italská mentalita, je to jako velká rodina a je dobré mít tým, kde se ke mně chovají tak hezky, jako k členovi velké rodiny. Takže z čistě lidského, ale i jezdeckého hlediska, je to srovnání pro mě velmi pozitivní.

Teď tě čeká domácí závod, jaká je tvá nejlepší vzpomínka na tuto trať?
Na tuto trať mám spoustu dobrých vzpomínek. Myslím, že loni to byl velmi dobrý závodní víkend, asi jeden z nejlepších celkově, protože jsem vlastně vyhrál oba závody, i když v druhém jsem dostal dodatečně penalizaci, po které jsem spadl na čtvrtou příčku, ale řekněme, že jsem dvakrát protnul cílovou čáru první. A pak, myslím, že to bylo v roce 2015 v GP3, sice jsem do druhého závodu startoval poslední, ale skončil jsem třetí, což byl závod, na který vzpomínám v dobrém.

Co si myslíš o italských fanoušcích? Fandí svým juniorským pilotům nebo jsou jen fanoušky Ferrari?
Je to úžasné, již počtvrté jsem tu společně s víkendem F1 a každý rok je naprosto šílené, kolik lidí čeká před paddockem na autogramy a fotky. A to, co mě každý rok udivuje je, jak dobře znají i piloty F2 a GP3. Dnes ráno jsem deset minut strávil před paddockem podepisováním autogramů, což se zdá až nereálné, jelikož normálně nás fanoušci až tak nesledují. Pro mě je to navíc domácí závod. Cítím se tu o hodně slavnější, než ve skutečnosti jsem, což je opravdu zvláštní pocit.

Jaké jsou tvé cíle pro tento víkend?
Jak jsem řekl, loni jsem dvakrát protnul cílovou čáru jako první, v obou závodech. I když jsem byl potom penalizován. Myslím, že cílem bude zkusit udělat totéž, bez penalizace, tedy si tentokrát udržet obě vítězství. Ale vím, jak se věci mají, že není třeba mít velké oči, takže mi je jasné , že tento rok to nebude tak jednoduché. Ale řekněme, že je to Monza, je tu jiná energie a všichni ti fanoušci, kteří mě nabudí vždy, když tady jsem. Takže jsem si jistý, že budeme mít šanci na velmi dobrý víkend.

Šárka Chomiaková

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *