GP3 na Silverstone: Hubertova Rehabilitace

Po úvodních dvou podnicích v Barceloně a Le Castelletu se na čelo tabulky šampionátu GP3 vyšvihl Francouz Anthoine Hubert. Třetí podnik v Rakousku před týdnem ovšem zcela pokazil a své vedení ztratil. Sobota v Silverstone proto pro 21letého obrýleného jezdce týmu ART znamenala plnou rehabilitaci: Vyhrál z pole-position před týmovými kolegy Mazepinem a Ilottem.

Festival stáje ART v GP3 pokračoval již páteční kvalifikací, ve které se prosadil Hubert před Mazepinem. Kolega Callum Ilott se postavil na 4. místo. Naděje na dobré umístění v závodě si mohla dělat i trojice stáje Trident: Giuliano Alesi, Ryan Tveter a Alessio Lorandi totiž zajeli třetí, pátý a šestý čas.

Závod se ovšem měl zase jednou vyvinout na 100 procent ve prospěch týmu ART – především ve prospěch polemana Huberta. A to hned od prvních metrů po zhasnutí startovních světel: Hubert se ujal vedení před Mazepinem a Ilottem, zatímco Alesi lehce zaváhal a Lorandi se ze své startovní pozice nehnul vůbec.

Po zbytek závodu, který byl ovlivněn několika neutralizacemi po nehodách jezdců ze středu pole, si jezdci ARTu nedarovali ani metr, na jejich pořadí se ale až do cíle nic nezměnilo.

Jako nejlepší pilot mimo-ARTové ligy dojel Američan Tveter na 4. pozici. 5. skončil po pěkném a zábavném souboji s Pulcinim a Piquetem Dorian Boccolacci z nizozemské stáje MP. Syn Jeana Alesiho, Giuliano zase jednou neukázal dostatečnou tvrdost v závodě a dojel jen 8., což ovšem znamená pole-position pro zítřejší sprint – a z této výchozí pozice dokázal vytáhlý Francouz již několikrát vyhrát.

Text a foto: Roman Klemm

Výsledek sobotního závodu GP3 v Silverstone:

  1. Anthoine Hubert, ART
  2. Nikita Mazepin, ART
  3. Callum Ilott, ART
  4. Ryan Tveter, Trident
  5. Dorian Boccolacci, MP
  6. Leonardo Pulcini, Campos
  7. Pedro Piquet, Trident
  8. Giuliano Alesi, Trident
  9. Joey Mawson, Arden
  10. Alessio Lorandi, Trident

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *