Günther: Růžové auto? Ženám se líbí, takže je to ok

Již delší dobu je v juniorských sériích značný nedostatek německých pilotů. Proto je Maxmilian Günther, který po třech letech strávených v F3, přišel na začátku sezony do stáje Arden, vítaným přírůstkem. Navíc se u něj projevil i talent. Ihned při svém debutovém víkendu v Bahrajnu získal stupně vítězů a na Silverstone si pak připsal první vítězství.

Maxmilian navíc potěšil i milovníky růžových vozů. Do formule 2 s ním totiž přišel i sponzor BWT, který má na svědomí růžové zbarvení vozů skrz motosportem, takže si od letošku můžeme tuto barvu dostatečně užít i ve stáji Arden.

Jako nováčkovi se ti zatím daří. Na svém kontě máš už i první vítězství ze Silverstone. Jak jsi spokojený s dosavadním průběhem sezony?
Zatím je to celkem dobrá sezona, získal jsem jedno vítězství a jedno druhé místo v Bahrajnu. Tedy se mi již dvakrát povedlo skončit na podiu, což je skvělé. Také jsem měl povedený víkend v Monaku, kdy jsem v druhém závodě získal dost bodů za šesté místo. Kromě toho jsme ale jako tým měli i hodně těžkých víkendů. Mnoho věcí nešlo tak, jak jsme je plánovali a nepodařilo se nám dosáhnout toho, čeho jsme chtěli. Vítězství na Silverstone dodalo všem v týmu pozitivní energii a nyní už jen musíme pokračovat v této formě a získávat podobné výsledky i nadále.

Letos vůbec poprvé kalendář F2 vynechal Hockenheim, přestože na něm formule 1 závodila. Mrzelo tě to?
Ano, samozřejmě mě to mrzelo. Protože letos závodíme na všech evropských okruzích kromě Hockenheimu. Jako pro německého jezdce to pro mě bylo zklamání. Ale je to tak, jak to je, nijak nemohu ovlivnit, kde závodíme. I tak jezdíme na mnoha pěkných tratích. Samozřejmě, závodit v Německu před domácím publikem by bylo fantastické. Ale pro mě byl domácí závod i v Rakousku na Spielbergu, protože jsem napůl Rakušan. Takže jsem si to vynahradil.

Jsi jediný Němec v poli F2. A situace s německými piloty v juniorských sériích není obecně dobrá již několik let. Kde vidíš problém?
Ano, je zjevné, že nemáme mnoho německých jezdců v juniorských kategoriích jako F2, F3 a F4. Zejména v F3, GP3 a F2 je německých pilotů stále méně a méně, ale nevím, co je ten problém. Samozřejmě, bylo by hezké, kdyby na této úrovni bylo více německých jezdců, ale popravdě, já se koncentruji jen na svou práci a pokouším se to dotáhnout tak vysoko, jak se dá v co možná nejvyšším šampionátu. Je to tak, jak to je.

Do formule 2 ses dostal z formule 3, ale většina tvých rivalů přešla z GP3, což je série mnohem bližší F2. Jak moc obtížný pro tebe tento krok byl?
Samozřejmě ten krok byl dost velký, hlavně z hlediska pneumatik. V GP3 se, stejně jako v F2, závodí s pneumatikami Pirelli, což pomáhá naučit se s takovými pneumatikami pracovat, porozumět jim a mnoho další rutiny. Mít na to pouze zimní testy je dost krátká doba. Takže v prvních závodech jsem si na tohle všechno musel zvykat, ale momentálně se cítím v šampionátu velmi sebejistě a myslím, že už jsem se adaptoval velmi dobře. Ale ten krok, z F3 do F2, byl určitě větší než by byl z GP3 do F2.

Co si myslíš o obráceném startovním. Preferuješ systém jako v F3 nebo jsi s ním spokojen?
Vše má své výhody a nevýhody. Je to systém, který nemůžeme změnit, můžeme jen udělat naše maximum. Pro mě je to OK, dá se tím získat více bodů ve druhém závodě. Pro nejrychlejší, kteří získají hodně bodů v prvním závodě, to není až takový benefit. Druhý závod je odlišný systém, ohodnocený rozdílným počtem bodů. Řekněme, že pro mě to není problém. V každém případě to nemohu změnit.

Nejde se nezeptat. Jak se ti líbí závodit v růžovém voze a s růžovou kombinézou?
Vážně se mi to líbí. Samozřejmě, je neobvyklé mít veškeré vybavení růžové, včetně přilby, ale je to pěkné. Navíc za tím stojí silný sponzor BWT. Když jezdíte v růžovém autě, jste také dobře rozpoznatelní z dálky, takže je pro fanoušky velmi snadné sledovat, kde právě jste. A navíc, všem ženám se to líbí, takže je to v pořádku.

Jaké jsou tvé cíle pro zbytek sezony?
Samozřejmě získat hodně bodů, to je hlavní cíl. Bylo by také pěkné skončit ještě alespoň jednou na pódiu. S týmem se snažíme dosáhnout co nejlepších výkonů, být silní, vždy v dobré formě, naplno využít balíčku, který máme a získat co nejlepší možné výsledky.

Šárka Chomiaková

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *