Haas ukázal auto na novou sezónu, ploutev je pryč

Jako první ze všech týmů Formule 1 ukázala stáj Haas nový monopost pro nadcházející sezónu. Otázkou však je, jaká bude konečná verze vozu, k dispozici je zatím jen pár digitálních snímků. Některé změny jsou však patrné na první pohled.

Zejména dvě věci vás praští do očí okamžitě. První je absence žraločí ploutve, která byla od letošní sezóny zakázaná. A pak novinka, kterou je ochrana Halo, která se naopak stala povinnou součástí každého vozu. „Co se týká aerodynamické stránky, trochu jsme se zapotili, Halo nám dalo zabrat. Oříškem bylo také vyřešit předepsanou zátěž, protože právě kvůli Halo se zvýšila. Nakonec jsme ale vše vyřešili a jsme spokojeni,“ usmíval se šéf týmu Günther Steiner.

Co se barevného provedení týká, zůstali v Haasu u kombinace bílé, červené a nejrůznějších odstínů šedé a černé. Ovšem po designové stránce je to něco úplně jiného, než nabízel loňský monopost. „Vůz jsme zdokonalili. Nebylo třrba objevovat nic velkého, už loni jsme měli dobré auto. Jen jsme z něj nedokázali dostat potřebný výkon. To se snad letos změní,“ doplnil Steiner.

Foto: Facebook

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *