Hamilton tvrdí, že motokáry jsou stále nejlepší formou závodění

Má za sebou zisk čtvrtého titulu mistra světa, dokonce chvíli uvažoval o konci kariéry. To si sice nakonec Lewis Hamilton rozmyslel, přesto vidí hodně mušek, které současná formule 1 má. Je to styl závodění, ale třeba i zvuk monopostů.

Britský pilot si uvědomuje, že fanoušci na závodech logicky nejvíce milují souboje a předjíždění. A to z formule 1 jaksi zmizelo. „I my jezdci chcemre souboje na kolo. Tak jako v motokárách, to je podle mě stále nejlepší forma závodění. Jezdci jsou v kontaktu,“ má jasno Hamilton. Není to však jediné mínus, které v současném světě nejrychlejších vozů planety vidí.

Podle něj je dalším nedostatkem zvuk. Jako příklad dává monopost Jackie Stewarta s velkými zadními koly. „Proč dnes jezdíme na menších?“ ptá se Brit s tím, že nový koncept formule 2 je podle něj správnou cestou a F2 bude, co se zvuku týká, tím pravým ořechovým. „Přesně to musíme dostat i do formule 1. Více kontaktní závodění a hlasitější motory.“ I tyhle věci mohou podle Hamiltona pomoci k tomu, aby formule 1 neztrácela nad ostatními sporty. Fanoušci se zkrátka chtějí bavit.

 

Foto: Facebook

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *