Hrdinové z Misana: Fittipaldi třikrát vyhrál, Ptáček junior třikrát na “bedně”

Na okruhu v Misanu se v rámci dalšího dílu šampionátu italské Formule 4 děly velké věci. Nás může těšit, že hlavním hrdinou byl sice třikrát vítězný Enzo Fittipaldi, zdárně mu však sekundoval český pilot Petr Ptáček junior. Tři závody totiž dokázal přetavit ve dvě druhá místa a jeden pomyslný bronz!

Už minulý závodní víkend na okruhu v Monze dával tušit, že Ptáček má formu jako hrom. Na okruhu, který prakticky neznal, skončil čtvrtý a pódium mu uniklo jen o pár deseti (zatím se na stupně vítězů dostal “jen” v kategorii nováčků). „V Misanu to bude lepší, znám to tam,“ usmíval se šestnáctiletý Čech. Že se sliby mají plnit nejen o Vánocích na 4,226 kilometru dlouhém okruhu dokázal měrou vrchovatou. Druhé místo v prvním závodě, totéž ve druhém a jako bonus ještě nejrychlejší kolo. Parádní víkend pak Ptáček dokonal v posledním měření sil, kdy dojel třetí s opět nejrychlejším kolem ze všech borců na trati.

Něco takového se z pohledu českého fanouška nevidí každý den. „Bylo to super, paráda,“ zářil Petr. Nebyl by to však on, kdyby byl spokojený na sto procent. „Víme, kde ještě máme rezervy. Všichni věříme, že to brzy vyjde na nejvyšší stupínek,“ přál si jezdec. Tam se však v Misanu “vyhříval” jeden jediný muž. Enzo Fittipaldi nenechal nikoho na pochybách, že slova o zisku titulu v italském F4 v letošní sezóně myslí naprosto vážně. V čele průběžného pořadí teď vystřídal stájového kolegu Petra Ptáčka z týmu Bhaitech Leonarda Lorandiho. Český jezdec se posunul na fantastické čtvrté místo. Samozřejmě si také upevnil vedení v kategorii nováčků. Další závod se jede za dva týdny v Imole.

Průběžné pořadí jezdců
1. Enzo Fittipaldi – 178 bodů
2. Leonardo Lorandi – 177 bodů
3. Olli Caldwell – 137 bodů
4. Petr Ptáček – 94 bodů
5. Federico Malvestiti – 81 bodů

Průběžné pořadí týmů
1. Prema Theodore Racing – 351 bodů
2. Bhaitech – 271 bodů
3. Jenzer Motorsport – 188 bodů

Průběžné pořadí nováčků
1. Petr Ptáček – 225 bodů
2. Gianluca Petecof – 171 bodů
3. Umberto Laganella – 115 bodů

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *