Hubert: V Soči hlavně chci povedený víkend, body budeme počítat později

Anthoine Hubert se v čele šampionátu série GP3 drží již od začátku sezony. Přestože zatím dokázal cílem projet první jen jednou, šanci získat titul má již tento víkend v Soči. Jeho největšími rivaly jsou jeho týmový kolegové Nikita Mazepin a Callum Ilott, kteří mají shodně 147 bodů. Přičemž Hubert má na svém kontě bodů 176. My jsme se ho na jeho pocity zeptali přímo na místě.

Tento víkend máš první šanci zvítězit v šampionátu. Cítíš kvůli tomu tlak?
Ne, vůbec ne. Od začátku sezóny je mým cílem vyhrát šampionát. Vím, že mám šanci vyhrát již tento víkend, ale šance není vysoká. Musel bych mít opravdu úspěšný víkend a Nikita a Callum by museli mít naopak velmi slabý víkend. Takže může se to stát, ale já se soustředím na svůj víkend, aby byl povedený a body budeme počítat později.

Jedná se pro tebe již o druhou bitvu o titul šampiona GP3. Jak moc jsi ve srovnání s minulým rokem vyspěl?
Opravdu hodně. Minulý rok jsem touto dobou již o titul nebojoval. Myslím, že po Spa jsem už na Georga (Russell) ztrácel příliš mnoho bodů, takže jsem se více soustředil na získávání pódií, což není totéž jako bojovat o titul. Takže toto je odlišná situace, ale řekl bych, že jsem vyspěl velmi, tato sezóna je o hodně lepší než ta předchozí, proto se cítím i o hodně více sebejistější.

Ale myslíš, že titul šampiona GP3 je vůbec důležitější pro další kariéru?
Je to opravdu důležité. Pokud chcete mít kariéru v motorsportu, musíte vyhrávat šampionáty, takže to je důvod, pro který opravdu chci letos získat titul. Ale chci zvítězit i kvůli sobě samotnému, už dlouho jsem žádný titul nezískal, moje poslední výhra byla ve francouzské F4, takže je velmi důležité tento šampionát vyhrát.

Co považuješ za svůj doposavad nejlepší závod této sezóny?
Řekl bych, že Silverstone, protože to bylo moje první vítězství na trati. Byly to krásné pocity. Samozřejmě, že i když se snažíte zvítězit celkově, jste vždy šťastní za každé vítězství.

Kdybys na této sezoně změnil jednu věc, co by to bylo?
Víkend na Red Bull Ringu, protože jsem nezískal žádné body. Pokud bych tam nějaké body získal, dnes by to bylo velmi dobré. Ale tak to je. Někdy máme špatné víkendy, ale i navzdory tomuto jednomu špatnému, jsem stále v dobré pozici.

Soči je nová trat pro každého v GP3, co od ní očekávají?
Zatím nevím, uvidíme, sám jsem zvědavý, jaké to bude a zda budeme rychlí nebo ne.

Šárka Chomiaková

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *