Jannes Fittje: Hungaroring je pro mě zákeřná trať

Lorandiho odchod do formule 2 zamíchal i jezdeckým složením GP3. Jeho místo u Tridentu dostal nadějný David Beckmann, který byl přebrán Jenzeru. Švýcarský tým tak byl nucen hledat rychlo náhradu. A našel ji v Janessu Fittjovi.

Německého mladíka ovšem čeká poměrně obtížný debut, ve voze GP3 nikdy předtím neseděl a F3 Open, ve které doteď závodil je od GP3 přeci jen dost vzdálená…

V GP3 debutuješ bez toho aniž bys kdy vůz testoval. Jak probíhala tvá příprava?
Hodně jsem pracoval na simulátoru. Trať znám z minulé sezóny z F3 Open. Ale vozy F3 a GP3 jsou značně odlišné. Ale myslím, že jsme dobře připraveni a už se na to těším.

Jak velký rozdíl vidíš mezi vozem GP3 a F3 Open?
Vozy F3 mají mnohem lepší přítlak, ale nemají takový výkon motoru, asi 220 koní nebo méně. V GP3 jsme přibližně na 400 koních, což je docela velký rozdíl. Velký rozdíl je také DRS. To jsem ještě nikdy nepoužíval. Ale kromě toho to pro piloty zase takový rozdíl není, stále je tam převodovka a pedály. Myslím, že vůz GP3 půjde ovládat jednoduše, jen to pro mě bude něco nového.

Jak jsi říkal, Hungaroring už znáš. Máš tuto trať rád?
Hungaroring je pro mě dost zákeřná trať. Myslím, že každý jezdec má svůj klíč, který získává přes své zkušenosti nabyté ježděním, tak uvidíme jak to bude se mnou. Myslím, že velmi důležitá bude kvalifikace, protože na Hungaroringu je velmi obtížné předjíždět. Navíc tu máme jen jednu DRS zónu. Ale pár možností na předjíždění tu je, jen to bude těžké. Proto chci být v kvalifikaci co nejlepší, což bude také těžké, protože to bude moje druhá jízda.

Jak jsi spokojený v týmu Jenzer?
Andreas Jenzer super. V týmu jsou všichni šikovní, takže jsem se hned mezi nimi začal cítit dobře a myslím, že dělají všechno proto, aby mi usnadnili debut. Nedá se říct, co přesně očekávám, protože jsem nikdy s tím autem nejel, ale v týmu se cítím fajn, takže myslím, že budeme úspěšní.

Co očekáváš od svého prvního víkendu?
Nemohu říci, že chci skončit v top deset. Bylo by to sice hezké, ale nyní se soustředím především na volný trénink a kvalifikaci a pokusím se t pokaždé zlepšovat, a být také lepší závod od závodu. Samozřejmě musím i sbírat zkušenosti, čím více jich bude tím lépe. Pak uvidíme, co bude na konci sezóny ,zda poté budu moci dosáhnout TOP 10. Ale momentálně se soustředím na každé odjeté kolo a snažím se toho co nejvíce naučit.

Šárka Chomiaková

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *