Kari: Myslím, že s Boccolaccim můžeme posunout tým dopředu

V Soči tento víkend dochází letos již potřetí k situaci, kdy pilot GP3 přestupuje do formule. A opět se jedná o změnu v rámci jednoho týmu. Tentokrát stáj MP Motorsport povýšila do svého týmu ve formuli 2 Nika Kariho. Čímž se tak ale tým ocitl v situaci, kdy má v obou vozech F2 dva úplné nováčky…

V GP3 jsi strávil necelé dva roky. Jsi se svojí kariérou tam spokojený?
To bych neřekl. Měl jsem dvě velmi těžké sezóny. První rok se tým velmi snažil, ale byly tam problémy, a to i z mé strany. Tento rok byl také náročný, protože MP je nový tým v GP3, takže ještě nemají o všem tolik znalostí. Bylo to pro nás tedy trochu těžší, ale vždy jsme měli rychlost, jen jsme ji nedokázali proměnit ve výsledky.

Jaká je tvá nejlepší vzpomínka na GP3?
Myslím, že loni v Abu Dhabi, když jsem vyhrál svůj první závod v GP3. Ale celkově druhá půlka sezóny byla dobrá. Ale tento rok byl těžký. Začátek sezóny byl docela dobrý, ale pak se něco stalo, nevím co, a najednou se vše začalo kazit.

Jaké pocity máš z toho, že měníš sérii uprostřed sezony?
Myslím, že je to pěkná příležitost vyzkoušet si jízdu s dvěma auty. Doufám, že příští rok, pokud na to budu mít rozpočet, bychom mohl zůstat v F2, což je mým cílem. Je dobré naučit se jezdit s tímto autem, beru to tedy jako přípravu na příští rok, pokud se nám to podaří.

Co říkáš na trať v Soči?
Pro mě to není nová trať, už jsem tu jednou závodil s Formulí 4 a velmi mi sedí. Těším se na to a pokud budeme mít rychlost vše je možné. Ale je to první víkend s novým autem, tedy nemáme nějaké očekávání, odvedu však maximum, samozřejmě.

Co očekáváš, že bude nejtěžší se naučit?
Je zde velmi mnoho věcí. Zcela nový pro mě je pit stop, auto je větší, jsou tu karbonové brzdy. Vše je větší a trochu jiné, udělám tedysvé maximum, abych se do všeho dostal tak rychle, jak je to možné.

Vidíš výhodu, že pokračuješ ve stejném týmu, jako tomu bylo v GP3?
Samozřejmě, že je to docela dobré. Znám lidi, s nimiž pracují, což je vždy výhoda. Je to skvělý tým, už získali pódium v ​​nedělním závodě, takže to není úplně špatný tým, budu se tedy snažit a pokusím se pro ně získat nějaké dobré výsledky.

S Boccolaccim jste ale teď v týmu dva nováčci, myslíš, že by to mohl být problém?
Ne, nemyslím si, že je to problém. S Dorianem máme skvělý vztah, pracovalos nám spolu dobře i v GP3, posouvali jsme tým stále dopředu a myslím, že to samé můžeme udělat i v F2, takže uvidíme, jak to půjde.

Šárka Chomiaková

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *